Bardzo leniwa niedziela… KAFEJ

Bardzo leniwa niedziela… Śniadania brakowało i razem ze znajomym zrezygnowaliśmy z pójścia na Przystanek Śniadanie na rzecz odwiedzin w lokalu Kafej. Znajduje się on przy ulicy Chorzowskiej 5 w Katowicach (niedaleko Ronda gen. Jerzego Ziętka). Wtedy jeszcze nie wiedziałem na co się piszę…

Na pierwszy rzut poranny poszła kawa, flat white [10 PLN], wybrana spośród wielu typów różnych kaw. Przekrój jest dość duży, ale ta najbardziej mi odpowiadała.

KAFEJ 2

Ogólnie w swojej ofercie Kafej posiada pozycje śniadaniowe jak i lunche. Wybór jest naprawdę spory, poprzez tradycyjne jajecznice, bagietki, bajgle i inne różności. Ja za namową znajomego skusiłem się na Bajgla Bunga Bunga z szynką parmeńską, serami, rukolą, pomidorem, oliwkami i cebulą. Do tego miałem jeszcze do wyboru pesto [zielone, bądź czerwone], zatem zagrałem w zielone. Po paru minutach na moim talerzu dostałem to, o co prosiłem. Nie spodziewałem się jednak, że ten bajgiel będzie tak pyszny! Świeży i chrupiący bajgiel, w którym było pełno składników. Wszystkie świeże tak, jak być powinno. Zielone pesto dopełniało smak całej kompozycji. Za 12 PLN najadłem się jak głupi, a do tego jakość jedzenia stała na wysokim poziomie!

KAFEJ 3KAFEJ 4

Na dopełnienie całości wziąłem jeszcze Smoothie Brzózka – w składzie woda brzozowa, jabłko i bazylia. Wypiłem aż miło!

Co do wizyty w Kafeju jestem bardzo zadowolony. Kawiarnia, w której można nie tylko napić się dobrej kawy, ale zjeść bardzo dobre śniadanie/lunch to po prostu poezja. Z miłości do jedzenia miejsce polecam!

Kafej Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS