Fish&Chips i nie tylko – Big Red Bustaraunt [zamknięte]

Pomiędzy podjęciem decyzji a faktyczną realizacją planu zawsze mija dużo czasu. W szczególności, gdy chodzi o jedzenie i każdy ma ochotę na coś innego, ale żadne konkrety nie przychodzą na myśl. W takich chwilach bardzo pomagają spoty z foodtruckami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Udaliśmy się na dobrze nam znany Skwer Judah i sprawdziliśmy ofertę z czerwonego double-deckera, który serwuje tam jedzenie. Tak, dzisiaj będzie mowa o Big Red Bustaraunt.

Big Red - Bus

Jak już wcześniej wspomniałem, Big Red Bustaurant mieści się na Skwerze Judah. Jest to największy ze stojących tam foodtrucków i posiada własną przestrzeń w środku, w której można sobie na spokojnie usiąść i konsumować. Na pewno jest to duży plus w zimę, bo przy upalnej weekendowej pogodzie raczej nikt nie chciałby się smażyć w środku. W swoim menu foodtruck posiada różnorodne dania, co zresztą dało się będzie zauważyć po naszym zamówieniu.

Big Red - Fish & Chips

Moim wyborem tego dnia był mały zestaw Fish&Chips. W ramach części “Fish” otrzymałem dorsza w chrupiącej panierce, a do tego oczywiście frytki i ponadto jeszcze groszek z miętą. Do dania dodatkowo był sos do wyboru – czosnkowy lub chilli – ja wziąłem czosnkowy. Byłem zadowolony z tego dania – zestaw okazał się tylko pozornie mały, bo najadłem się nim w sam raz. Panierka ryby mogłaby być odsączona lepiej z tłuszczu, ale nie było tragedii. Frytki były smaczne, a groszek z miętą słodziutki (chociaż samej mięty nie wyczułem). Na pochwalę jeszcze zasługuje sos czosnkowy, który na bank nie był żadnym średniej jakości gotowcem! Jak na moje pierwsze spotkanie z fish&chips to jestem bardzo ukontentowany.

Big Red - Kofta

A teraz z relacją przenosimy się na talerze moich znajomych, z których również skosztowałem co nie co. Kolega Mateusz zamówił koftę jagnięco-wieprzowa z frytkami i grillowanymi warzywami. Samych warzyw nie spróbowałem, ale mięso było bardzo fajnie przyrządzone. Odpowiednio przyprawione i smakowało tak, jak na to danie przystało. A co wybrał sobie towarzysz Aleksander? Domowe kiełbaski czosnkowe z frytkami i ogórkiem konserwowym. Jedna z takich kiełbasek spadła zupełnie przypadkiem na mój talerz… Nie wiem jak to się stało, ale było smaczne i Olek też wydawał się zadowolony ;)

Big Red - Kiełbaski czosnkowe

Big Red Bustaraunt w mojej opinii jest bardzo ciekawym foodtruckiem. Porządnie podana ryba, dobrze przyrządzone mięso, smaczne frytki. Czy to zaplanowany, czy to spontaniczny wypad – odwiedzić warto. Nie pożałujecie!

Adres: ul. Św. Wawrzyńca 16 (Skwer Judah), Kraków
WWW: http://bigred.com.pl/
FB: https://www.facebook.com/bigredbustaurant/
Ceny:

  • Kofta jagnięco-wieprzowa – 16 PLN (mała) / 20 PLN (normal)
  • Fish&Chips – 15,50 PLN (mała) / 19,50 PLN (normal)
  • Kiełbaski czosnkowe – 15 PLN
Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS