Central Cafe (Wrocław)

W miniony weekend we Wrocławiu odbywała się konferencja WroBlog, w której to wziąłem udział. Start zaplanowany był dopiero na godzinę 13, a jak wiadomo – śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Czemu więc nie zjeść go we Wrocławiu? Tak też trafiłem razem z Marleną Bulgot (autorka zdjęć do tego wpisu!) do Central Cafe, znajdującego się przy ulicy Św. Antoniego 10.

Miejsce serwuje śniadania w różnej postaci: pankejki, bajgle a do tego jeszcze różne słodkości. Dostałem cynk, że podobno to miejsce słynie z bajgli, ale ja chciałem coś innego.  Dlatego też zagłębiłem się w karcie i mój wybór padł na Reubena, którego tego dnia jednak nie mieli. Skończyło się w takim razie na specjalności lokalu.

Central Cafe - Lemoniady

Przywykłem, że na śniadanie zamawiam jednego bajgla, jednak widząc ich rozmiar w Central Cafe skłoniłem się do zamówienia dwóch. Pierwszym z nich był boczek teriyaki z serkiem daktylowym. Podany został w zwykłej misce bez żadnych dodatków. O wielkości już mówiłem – nie powalała, ale wnętrze i samo pieczywo było zacne. Boczek cienko krojony, słodki za sprawą sosu teriyaki, został odpowiednio przełamany przez serek. Ten był lekko ostry przez co całość bardzo dobrze się komponowała. Weszło idealnie, ale to było dla mnie za mało…

Central Cafe - Boczek teriyaki

Z tego powodu zamówiłem drugiego bajgla – z pastrami. Forma podania bajgla była zdecydowanie lepsza – na drewnianej desce razem z ogórkami kiszonymi. Sprawdziłem zagrychę – kwaśne i soczyste jak należy. A sam bajgiel? Spoko i w sumie tylko spoko. Pastrami użyte do tej kanapki było moim zdaniem trochę za mało przyprawione. Zjadłem i nie było takiego szału, jak po boczku teriyaki.

Central Cafe - Pastrami

Czy byłem najedzony? Najwidoczniej jeszcze nie na tyle, żeby nie skosztować pankejków z czekoladą i owocami od Marleny. Dla mnie zdecydowanie za słodko, ale niektórzy na pewno poczują się spełnieni po ich zjedzeniu. Moja towarzyszka była wniebowzięta!

Central Cafe - Pancake

Wizyta w Central Cafe była smaczna, ale mimo wszystko trochę się rozczarowałem. Na pewno wielkością bajgli. Same kompozycje ciekawe, ale buły mogłyby być większe – tak, żebym nie musiał zamawiać dwóch na śniadanie. Poza tym podczas mojej weekendowej wizyty w lokalu było trochę za głośno – dużo ludzi i głośna muzyka przy śniadaniu jakoś do mnie nie przemawia. Mimo to warto się wybrać i ocenić samemu, choć ja chyba padłem ofiarą hype’u!

Adres: ul. św. Antoniego 10, Wrocław
FB: https://www.facebook.com/centralcafepolska/
Ceny:

  • Boczek Teriyaki – 14.5 PLN
  • Pastrami – 20 PLN
  • Pancake – 17.5 PLN
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Klimat
3.3

Podsumowanie

Smacznie, ale rozczarowanie pozostaje…

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS