„Ciepłe psy” prosto z krakowa – Soup Dog [zamknięte]

Nowinki gastronomiczne w Grodzie Kraka rozchodzą się dość szybko, więc w zeszłym tygodniu wyruszyliśmy na poszukiwania zupo-psa. Soup Dog mieści się przy ulicy Dietla 44 w arkadach. Bar specjalizuje się, jak sama nazwa wskazuje, w serwowaniu hot dogów i zup.

01 - Hot DogiZ kilku pozycji menu zdecydowałam się na wybór klasyka, czyli buła w składzie z kiełbaską wieprzową, pomidorem, ogórkiem, cebulą oraz sosem piklowym. Michał jak zwykle miał ochotę na coś bardziej wyrazistego, więc zamówił kimchi dog z kimchi, musztardą azjatycką i cebulą. Nasze zamówienia kosztowały kolejno 8 i 10 zł.

Smakowo hot dog klasyczny wypadł całkiem nieźle. Kiełbaska była smaczna i dobrze przyprawiona. Sos piklowy chyba bardziej powinien nosić nazwę kolendrowego, bo to ona zdominowała smak sosu, a przy tym również smak całości. Niby dobre, ale nie lubię gdy sos dominuje mi nad całym daniem.

Hot dog z kimchi był ciekawym pomysłem. Połączenie kimchi z musztardą azjatycką napewno znajdzie swoich wielbicieli, Michał jednakże do nich nie dołączył. Co ciekawe jego hot dog posiadał dwie kiełbaski zamiast jednej.

Reasumując, hot dogi całkiem smaczne i ze świeżymi składnikami. Dobre do przegryzienia w biegu.

PS. Następnym razem wypadałoby sprawdzić jak wypada zupna część menu ;)

02 - Klasyk 03 - Kimchi

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Anna Jakubowska

Zawodowo latająca za nietoperzami. W wolnych chwilach je. Takie studenckie hobby.

RELATED POSTS