Dzikie kotlety – Lokal Burger [zamknięte]

Pewnego razu przechadzając się po krakowskim Kazimierzu zwrócił naszą uwagę jeden z lokali, który serwował w menu burgery z dziczyzny. Nikt oczywiście nie zapamiętał wtedy nazwy, ale nie było problemem znaleźć tą knajpę, bo lokali serwujących dziczyznę nie ma za dużo. Tak któregoś dnia trafiliśmy paczką znajomych do miejsca o nazwie Lokal Burger, znajdującego się na ulicy Miodowej 9.

0 Lokal Burger4 Lokal Burger

Lokal oczywiście serwuje normalne burgery z wołowiny, aczkolwiek tego dnia cała uwaga była skupiona na mięsie dzikiej zwierzyny. Akurat w dniu odwiedzin serwowana była sarnina. Dodatkowo można było wybrać opcję mięsa z sarny ustrzelonej, a nie hodowane,j co do razu mnie kupiło. Ogólnie wszystkie burgery były dostępne w wersji M [118g mięsa] i L [180g mięsa], ale ze względu na to, żeby mięso z ustrzelonej sarniny było odpowiednio usmażone burger, który wybrałem był podawany tylko w wersji L. W sumie nie przeszkadzało mi to. Zamówiłem burgera w zestawie z napojem i frytkami, i czekałem … w sumie po niedługim czasie mogłem się już cieszyć moim obiadem.

1 Lokal Burger

Burger został podany na desce razem z górą frytek. Zacznijmy od bułki, która (jak to ostatnio jest modne) jest wypiekana przez samych właścicieli. Pulchna, mięciutka, lekko przypieczona z góry i, co najważniejsze, smaczna. Bułka poza mięsem sarniny kryła w sobie sos z grillowanego bakłażana, sałatę, pomidora oraz korniszona. Nigdy wcześniej nie jadłem tego typu mięsa i gdy ugryzłem byłem zaskoczony. Mięso w moim odczuciu było bardzo delikatne w smaku, różowe w środku – nie wiem jak mogę opisać moje doznania ale były one jak najbardziej pozytywne. Całość składników zjadłem ze smakiem. Frytki podawane do burgera zasługują na pochwałę – nie dość, że było ich dużo, to jeszcze dawno nie jadłem tak smacznie podanego pokrojonego ziemniaka. I też nietypowo, bo frytki miały również skórkę, co w przypadku innych lokali nigdy nie smakowało za dobrze, tak tutaj uznam to za plus. Cena takiego burgera dość spora, bo 32,90 PLN [+ 8 jeśli wybieramy w zestawie], ale nie na co dzień jada się takie kompozycje.

3 lokal burger

Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę, to bardzo miła, jak również i bardzo dobrze poinformowana obsługa lokalu. Wykład na temat dziczyzny bardzo mi przypadł do gustu, jak również sposób, w jaki ta wiedza została nam przekazana :) Myślę, że z w pewnością wrócę do lokalu skosztować bardziej klasycznych burgerów – nie mniej już teraz mogę śmiało polecić lokal. Szukam tylko terminu, kiedy będę w Krakowie ;)

Lokal Burgers & More Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS