Gdzie kupić najlepsze maślane rogale na Św. Marcina? (Katowice)

Świętego Marcina – z czym Wam się kojarzy? Mi na pewno z gęsiną podawaną w ten dzień w wielu restauracjach, ale również i z hucznymi obchodami w Poznaniu z korowodem i ulicą pełną rogali. Czy jest się czym zachwycać? Cała otoczka wokół tego wydarzenia jest bajeczna i przyjemna, ale tytułowe rogale (te oryginalne, certyfikowane) już nie tak bardzo…

Rogal Świętomarciński w swojej oryginalnej recepturze to niestety słabej jakości składniki jak m.in. margaryna czy aromat migdałowy, które odpowiednio można zastąpić masłem i prawdziwymi migdałami z marcepanem. Ostatnio coraz głośniej w internecie na ten temat, sprawę też stara się rozgłosić Maciej Je na swoim blogu czy też kanale YouTube gdzie też Was odsyłam w celach zaznajomienia się z tym problemem. Tak pokrótce słowem wstępu.

W moim odczuciu nie warto przejmować się certyfikowanym wyrobem, tylko postawić na jakościowe rogale, które na pewno Wam zasmakują :) Gdzie w takim razie dostać najlepsze jakościowo rogale w Katowicach? Poniżej lista!

Strefa 11 / Fresa

Co jak co, ale ich desery to mistrzostwo i nie mogło być też inaczej w przypadku do rogali! Farsz i ciasto tutaj są po prostu rewelacyjne moim zdaniem. Zdecydowany faworyt jeśli chodzi o katowickie rejony i taki też odzew dostałem od paru osób w wiadomościach. Gorąco polecam – ja właśnie wiozę 4 sztuki do rodziny i znajomych :)

Cena: 12 zł / szt

Gdzie na rogala - Fresa

Lokal Bakery

Moim zdaniem miejsce z najlepszym pieczywem na Śląsku. Jak tylko się dowiedziałem, że robią też przepyszne rogale to nie mogłem sobie odmówić! Może bliżej im do klasycznych croissantów, ale to dalej pozycja godna uwagi i wpisująca się w klimaty rogali Świętomarcińskich. Jeśli skusicie się na nie, to polecam wcześniej zadzwonić czy są lub zamówić na kolejny dzień!

Cena: 10 zł / szt

Cafe Byfyj / Piekarnia Michalski

Wypieki dobrze znane mieszkańcom Katowic. Nie można wobec nich przejść obojętnie, nie tylko z racji tego, że znajdują się na zaczarowanym Nikiszowcu, ale powtarzalność i smak ma tu duże znaczenie! Od lat ta sama dobra receptura. Ostrzegam – 11 listopada szykujcie się na wielkie kolejki!

Cena: 40 zł / kg (za 2 rogale zapłaciłem około 12 zł)

To tyle w tym roku. Sprawdziłem większość zgłoszonych przez Was miejscówek i te które były najlepsze znalazły się właśnie tutaj :) Czy znaleźliście tutaj swoje ulubione rogale? Dajcie znać!

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS