Gdzie na kawę w Katowicach? 6 najlepszych kawiarni

Kawa to dla niektórych jeden z najbardziej potrzebnych płynów w ciągu dnia. Pozwala się obudzić, towarzyszy nam przy spotkaniach i jest świetnym dodatkiem do deserów. Z tą myślą przygotowałem dla Was katowickie kawowe zestawienie. Wszystkie lokale z poniższej listy mają zarówno kawy z ekspresu, jak również te parzone alternatywnie. Dodatkowo tworząc zestawienie takich miejsc wziąłem pod uwagę zaplecze gastronomiczne (niekoniecznie duże). Gotowi na pobudzenie? Niech kofeina będzie z Wami!

Coffee Synergia Dobre Miejsce

fb | instagram | recenzja

Szeroki wybór kaw, a dodatkowo utalentowana obsługa (podium na mistrzostwach Polski baristów) to tylko jeden z wielu plusów tego miejsca. Zjemy tutaj zarówno śniadania, jak i przepyszne lunche. Jedno z najbardziej klimatycznych i fotogenicznych miejsc w moim zestawieniu. Dodatkowo Synergia co jakiś czas prowadzi szkolenia z Home Barista, dzięki którym sporo się o kawie dowiedziałem i pomogło mi to stworzyć takie zestawienie [mini relacja tutaj].

Lokalizacja: ul Andrzeja 1

3 Siostry Bajgiel i Kawa

fb | instagram | recenzja

Początkowo skusiły mnie do tego miejsca bajgle, ale po większej ilości posiedzeń postawiłem również na kawę. Nie żałuję do teraz, bo obsługa jest bardzo wyedukowana i potrafi pomóc dobrać wszystko wedle naszych preferencji. Warto też wspomnieć o pysznych ciastach, które zapadają w pamięci!

Lokalizacja: ul. Stanisława 8

Botanika

fb | instagram

Jedna z wege/wegan miejscówek, która jest w stanie podbić serce mięsożercy. Kuchnia roślinna w ich wydaniu to prawdziwy majstersztyk, ale bardzo dużą uwagę poświęcają również kawie. Nie zabraknie tu normalnych ekspresowych pozycji i tych parzonych inaczej. Co poniedziałek jest tutaj akcja Sweet Monday, czyli kawa (bez alternatyw) plus dowolne ciasto za 15 zł. Kto się na to nie skusi? :)

Lokalizacja: ul. Sienkiewicza 27

KAFEJ

fb | instagram | recenzja

O ile moja przygoda z Kafejem zaczęła się od dobrej kawy, to dopiero po jakimś czasie przyszło zacząłem przywiązywać większą uwagę. Zjemy tu śniadanie i lekki lunch oraz skosztuje łakoci zarówno słodkich, jak i tych z kategorii „superfood”. Sama miejscówka znajduje się w centrum miasta i posiada bardzo duży i klimatyczny ogródek. Miejsce idealne na radosne biesiady, leniwe weekendy i romantyczne spotkania!

Lokalizacja: Chorzowska 5

#BezCukru

fb | instagram

Tutaj cukru do kawy nie dostaniecie, ale to nie oznacza, że nie zjecie naturalnych słodkości. Ciasta dostarczane tutaj są przez inny lokal, a konkretniej Petit, który słynie ze śniadaniowych kompozycji i przepysznych wypieków. Nie o nim jednak mowa lecz o lokalu z kawą. W ramach nagłego głodu można tu wszamać 2 różnego rodzaju bagietki. Ogólnie miejsce znakomicie nadaje się do pracy i do biznesowych spotkań!

Lokalizacja: al. Wojciecha Korfantego 6

Kawiarnia Fotograficzna

fb | instagram

Kawiarnia inna niż wszystkie i może jeszcze mało popularna, ale chyba jedyne maksymalnie ciche miejsce w zestawieniu. Poza kawą oraz dobrymi ciastami możemy tutaj umówić się na sesję zdjęciową. Lokal posiada sprzęt i rekwizyty, dzięki którym osoby lubiące się bawić fotografią poczują się jak w niebie. Ponadto posiadają bardzo ładny zielony ogródek, w którym można poleżeć na hamaku między drzewami albo zorganizować grilla w centrum miasta. To nie żart, za drobną opłatą, która i tak jest do wykorzystania w barze, możemy zorganizować grilla na kilka osób. Dla mnie rewelacja!

Lokalizacja: ul. PCK 19

Tak wygląda lista najlepszych miejsc z kofeiną w Katowicach. Dodalibyście jeszcze jakieś propozycje do listy? Czekam na Wasze komentarze :)

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS