Japonia za rogiem – Okonomiyaki YO!

Jako pasjonata kultury japońskiej bardzo ucieszyła mnie informacja na temat otwarcia nowej knajpy, gdzie będzie można zjeść dania kuchni japońskiej. Mowa o restauracji japońskiej Okonomiyaki YO!, która to mieści się przy ulicy Francuskiej 1A w Katowicach.

Oferta skierowana jest głównie na serwowanie okonomiyaki, aczkolwiek w menu znajdziemy też przystawki i inne dania z kuchni japońskiej. Co to w ogóle są te okonomiyaki? To rodzaj ciasta pszennego smażonego na specjalnym grillu. Cały sekret potrawy tkwi w dodatkach, a dodać może wszystko – w końcu nazwę można przetłumaczyć na “smaż co chcesz/lubisz”. Serwowana w tej knajpie wersja jest odwzorowywaniem okonomiyaki z rejonów Hiroshimy [drugi możliwy rejon to Kansai]. Duży plus dla obsługi, która od początku kiedy wszedłem do restauracji zajmowała się mną bardzo dobrze i wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione co i jak. Zamówiłem i w trakcie oczekiwania mogłem popatrzeć jak przyrządzane są naprawdę okonomiyaki – bardzo mi się to podobało :)

Okonomiyaki YoOkonomiyaki YO 1

A co zamówiłem? Na początek jako, że bardziej chciało mi się pić, wziąłem napój zdrowia [tak nazwana była grupa napojów smoothie na bazie zielonej herbaty], a konkretnie o wdzięcznej nazwie Detox. W składzie jabłko, banan, cytryna, miód, świeża mięta oraz jagody goji. Bardzo orzeźwiający i smaczny napój – jestem ciekawy czy inne napoje zdrowia są równie dobre. Cena mojego wyniosła 8 PLN.

Okonomiyaki YO 3

Jako główne danie oczywiście padło na tytułowe okonomiyaki. Ja wybrałem wersję z kurczakiem, które kosztowała mnie 31 PLN. Bardzo się zdziwiłem gdy przyszło moje zamówienie… nie widziałem, że to danie będzie tak duże. Dostałem duży talerz pełny mojego okonomiyaki. Ogólnie danie składało się z dwóch omletów z sosami na wierzchu, a pomiędzy nimi składniki jakie znalazłem to makaron, kapusta, kurczak, kiełki fasoli mung i inne składniki, których już nie pamiętam. Do jedzenia oczywiście mieliśmy wybór albo pałeczki, albo sztućce. Gdy otrząsnąłem się z szoku zacząłem konsumpcję i … jakie to było dobre! Poprzednie okonomiyaki jakie jadłem było strasznie niedobre i do tego tłuste. Tutaj w moim odczuciu wszystko było idealnie wyważone i już na samym początku pierwszy kęs mnie nie zraził – wręcz przeciwnie! Myślę, że najlepiej by to danie oceniły osoby, które faktycznie miały okazję zjeść okonomiyaki w Japonii, ale nawet dla takiego ignoranta jak ja danie to sprawiało mi radość z każdym kolejnym kęsem. Na koniec na przetrawienie zamówiłem herbatę sencha z palonym ryżem, która tym bardziej wpasowała się klimatem do posiłku.

Okonomiyaki YO 4

Okonomiyaki Yo! to restauracja, która weszła do Katowic z czymś zupełnie nowym. Ich kuchnia i serwowane dania mają szansę podbić serca wielu osób. Może byłem zauroczony po pierwszym dniu ich działalności ale wierzę, że im się uda. Miła obsługa, dobre jedzenie, ciekawy klimat – polecam z ręką na brzuchu! ;)

Okonomiyaki Yo Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 • Riona

  Trzeba będzie się tam wybrać! Myślisz, że da się tym w dwie osoby najeść? Bo w sumie jak na jedną to cena całkiem spora.

  • Na małego głoda 2 osoby na pewno się najedzą :) Ja w sumie byłem nie aż tak głodny i zjadłem tylko połowę XD

   • Riona

    To jak Ty nie zjadłeś to na pewno dwie osoby się najedzą xD

 • Jeżeli chcieli byście Państwo mieć u siebie w domu wystrój w stylu japońskim tak jak w lokalu Okonomiyaki zapraszamy na naszą stronę http://www.drzwijaponskie.pl jesteśmy autorami i wykonawcami aranżacji wnętrza w stylu japońskim w tym lokalu.