5 miejsc na smaczne śniadanie w Katowicach

Zapewne większość podróżujących po Śląsku zaczyna swoją wyprawę wczesnym rankiem. Przed wyruszeniem w drogę warto zjeść śniadanie, tym bardziej jeśli macie wielkie plany na ten dzień. Śpieszymy Wam z pomocą w ramach kolejnego wydania Przewodnika Weekendowego!

1. Petit

Petit to moje numero uno jeśli chodzi o śniadania w Katowicach. Lokal zapewnia przyjemną atmosferę, obsługa jest niezwykle miła, a jedzenie to istny foodporn! Dodatkowo w weekendy dostaniecie tutaj kawę parzoną metodami alternatywnymi. Lokal otwarty jest od godziny 9:00 każdego dnia!

Petit - Śniadanie Petit - Śniadanie Szakszuka

2. Kafej

Moja przygoda z Kafejem zaczęła się od dobrej kawy, dopiero po jakimś czasie przyszło mi spróbować ich kuchni. W menu śniadaniowym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pozycją obowiązkową jak dla mnie jest bajgiel poranny! W tygodniu lokal otwarty jest od godziny 8:00, a w weekendy od godziny 10:00.

Kafej - Śniadanie - bajgiel Kafej - Tosty śniadanie

3. Kofeina Bistro

Kofeina to nie tylko miejsce na lunch, lecz także na śniadania. Pozycje w karcie niestety, nie ulegają zmianie, ale dzięki temu wiem, że dostanę dokładnie to co chcę. Omlety, jajecznice, granole, kiełbaski – polecam spróbować! Od poniedziałku do soboty lokal otwarty jest od godziny 8:00, w niedzielę natomiast od godziny 10:00.

Kofeina 1 Kofeina 2

4. Coffee Synergia

Po drugiej stronie dworca znajduje się kolejny lokal ze śniadaniami i dobra kawą. W Synergii stawiają na dania proste takie jak omlety, racuchy czy granole. Świetne miejsce do napełnienia żołądków przed dalszą podróżą! Lokal w tygodniu otwarty od godziny 8:00, w sobotę od 9:00, a w niedzielę od 10:00.

Coffee Synergia - Omlet Synergia 2

5. LOKAL Bakery

Całkiem świeża piekarnio-kawiarnia znajdująca się na Koszutce, a dokładniej przy ulicy Misjonarzy Oblatów 29. Ten niewielki lokal oferuje 3 zestawy śniadaniowe – francuskie z croissantem/broiche, koszyk pieczywa do wyboru oraz granole. Do pierwszych dwóch pozycji dostajemy konfiturę owocową i czekoladę do smarowania oraz dowolny gorący napój z karty! Dzięki nim zakochałem się w śniadaniu francuskim!

Lokal Bakery 1 Lokal Bakery 2

To tyle w dzisiejszym zestawieniu. Jeśli chodzi o inne blogi sprawa wygląda następująco: