Kawosz (Katowice)

Kawa w naszej codzienności odgrywa dużą rolę i pewnie znajdzie się więcej osób pijących ten czarny trunek niż niepijących. Okazuje się jednak, że nowe miejsca nie muszą być tworzone “na jedno kopyto” i są w stanie wykrzesać z siebie bardziej oryginalne podejście do kawowego kultu i klimatu samej przestrzeni. Jednym z takich miejsc jest na pewno Kawosz, znajdujący się przy ulicy Matejki 2 w Katowicach.

Kawowe podwórko

Lokal nie jest może wielki, ale parę stolików w zupełności wystarczy, aby cieszyć się w spokoju swoją kawą czy śniadaniem. W aspekcie wystroju ciekawym pomysłem są lampy podwieszane do góry nogami do sufitu. Nigdzie wcześniej z czymś takim się nie spotkałem, a wygląda uroczo :)

Jeśli chodzi o menu, to znalazło się w nim  miejsce na kawy i herbaty w różnej postaci, jak również i śniadania (wspominałem o nich przy okazji zestawienia śniadań), do których można dobrać kawę bądź herbatę za 6 zł. Śniadania rotują i zauważyłem, że kładą nacisk na sezonowość produktów, co jest bardzo dobrym podejściem do tematu :)

Kawosz - Herbata

Z dobroci, które zjadłem na przestrzeni kilku miesięcy od stworzenia zestawienia, na pewno w karcie znajdziecie omlet (w mniej lub bardziej klasycznej odsłonie). Urzekł mnie ostatni, który zawierał w sobie kurki. W końcu to już czas grzybów! Prosto, z dobrej jakości składników, a co za tym idzie – smacznie. Jedne z lepszych omletów w mieście zjecie właśnie tutaj!

Kawosz - Omlet Kurki

Śniadaniowa liga mistrzów

Jeszcze niedawno zachwycałem się też śniadaniami we Wrocławiu, a tu Kawosz miał takie smakołyki. Tosty z jajkiem sadzonym, grubo ukrojonym boczkiem, warzywami i owocami są obłędnie dobre! Nie wiem czy pozostaną na stałe w karcie, ale przy dwóch rotacjach dalej tam były, więc zapewne przetrwają dłużej. Fest syte i smaczne, a najlepszą robotę robił ukochany boczuś i świeże owoce… Zachwyt to mało powiedziane :)

Kawosz - Tosty

Z takich sztosów, na jakie jeszcze trafiłem w czasie rekonesansu, była frittata z chorizo. Dobry jakościowo produkt sprawia cuda, bez dwóch zdań. Zresztą rzadko można spotkać takie danie w karcie śniadaniowej, więc plusy za oryginalność (o której wspominam już chyba kolejny raz…).

Kawosz, czyli jak zrobić to dobrze

Świeżo upieczona kawiarnia kusi. Przekonałem się o tym razem ze znajomymi podczas paru wizyt. Co więcej,  jak najbardziej chce się do niej wrócić. Klimat miejsca zachęca do dłuższych posiadówek. Przyjemnie, smacznie i oryginalnie – tak można określić Kawosza. Myślę, że po tym wpisie nie trzeba będzie przekonywać Was do odwiedzin!

Lokalizacja: Matejki 2, Katowice
FB: https://www.facebook.com/KawiarniaKawosz/
Ceny:

  • Frittata – 15 zł
  • Omlet – 16 zł
  • Tosty z jajkiem sadzonym i boczkiem – 20 zł

 

  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Klimat
4.7

Podsumowanie

Klimat tego miejsca zachęca do dłuższych posiadówek – jest tu bardzo przyjemny nastrój!

Sending
User Review
5 (1 vote)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS