Najlepsza pizza na Śląsku!

Czy jest ktoś, kto nie lubi pizzy? Ta pochodząca z Włoch potrawa uzależniła od siebie wielkie grono osób! Na Śląsku mamy tak dużo lokali serwujących placki, że czasem ciężko się na coś konkretnego zdecydować. Postanowiłem Wam pomóc w potrzebie i przygotowałem zestawienie najlepszych (moim zdaniem) lokali z pizzą na Śląsku!

Jak należy patrzeć na to zestawienie? Nie jest to ranking z miejscami na podium. Ciężko jest porównać różne style, jakimi raczą nas śląskie pizzerie. Największą uwagę przywiązałem do jakości składników, możecie więc liczyć na to, że w każdym z wymienionych lokali znajdziecie jedne z najlepszych produktów, co przekłada się oczywiście na smak. Gusta są różne, ale jestem przekonany, że wśród tylu pizz każdy znajdzie swoją ulubioną, a to zestawienie będzie swojego rodzaju przewodnikiem po dobrych plackach.

Nie przedłużając już zbytnio, pozostaje mi życzyć smacznego!


Vera Napoli (Katowice)

FB | Recenzja

Czy Vera Napoli zatrzęsła katowickim rynkiem pizzy? Na pewno. W swojej kategorii jest najlepszą pizzerią neapolitańską w Katowicach, ale też jedną z topowych wśród pizzerii na Śląsku. Do tego jakością nie odbiega od pizz zjedzonych przeze mnie w Neapolu, a to dobrze o niej świadczy. Jeśli jesteście fanami dobrych placków, to miejsce dla Was. Uwielbiam tutejszy wystrój i klimat. Katowice potrzebowały takiego lokalu. Jestem tam kilka razy w miesiącu!

najlepsza pizza Vera Napoli

Manufaktura Marcello (Katowice)

FB | Recenzja

Zaczęło się od lodów, ale w międzyczasie zaanektowali część Old Timers Garage i zaczęli tam kręcić placki! Moim zdaniem to jedna z lepszych pizz na południu Katowic, a do tego blisko mojego domu. W przeciągu roku zrobili bardzo duży progres i ich pizze zyskały lepsze, bardziej elastyczne ciasto i świetne brzegi. Na szczególną uwagę zasługują ich pizza speciale, które mimo wyższej ceny wyróżniają się również smakiem!

najlepsza pizza manufaktura Marcello

Pizza z pieca (Katowice)

FB | Recenzja

Ta niepozorna pizzeria na Mielęckiego w Katowicach doczekała się ostatnio powiększonego lokalu (mamy do dyspozycji dodatkowe piętro). Przyjemna atmosfera, urocze wnętrze i przede wszystkim dobra pizza czynią to miejsce wyjątkowym. Z tego, co mi wiadomo, lokal ma dużą rzeszę fanów – i ja też się do nich zaliczam. Ot, dobre miejsce do posiadówy z winem i pizzą bez spiny!

najlepsza pizza Pizza z pieca

Prodiż Bistro (Katowice)

FB

Nie wiem, kiedy to się stało, ale do pizzowego grona dołączył Prodiż na Porcelanie! Serio, serio – jakoś mi umknęło, że ich pizza wygląda i smakuje rewelacyjnie. Cienkie, lekko lejące się ciasto, wyrośnięte (ale nie napowietrzone fest) ranty i dobre składniki czynią tę pizzę godna polecenia dalej. Do wyboru w większości klasyczne pozycje, ale jak to mówią (a może ja tak mówię?) – w klasyce siła!

najlepsza pizza prodiż bistro

Sezo’novo (Katowice & Tychy)

FB | Recenzja

Sezo’novo to zdecydowanie miejsce warte uwagi. Oddalone od centrum miasta (i oddział katowicki, i tyski), przy zielonych terenach, znakomicie nadaje się na odpoczynek po jeździe na rowerze, rolkach lub po prostu po ciężkim dniu. Nie popełnijcie błędu i nie przegapcie sezonu – potem będziecie musieli czekać rok, aby odwiedzić tę restaurację. To moim zdaniem najlepsza opcja, jeśli chcecie zjeść na świeżym powietrzu!

Lato Sezo'Novo

Ludzie Mówią Różne Rzeczy (Chorzów)

FB | Instagram | Recenzja

Ludzie mogą mówić różne rzeczy, ale nikt mi nie powie, że jedzenie w tym lokalu jest złe. Zarówno pizza, jak i inne dania serwowane przez ten chorzowski lokal zasługują na wielkie uznanie. To miejsce jest tak oblegane, że bez rezerwacji może być ciężko się dostać (ale da się!). Jeśli więc chcecie rozkoszować się superpizzą i megaradosnym klimatem – zadzwońcie tam wcześniej, a na pewno wyjdziecie zadowoleni. Ludzie robią tu dobrą robotę!

najlepsza pizza Ludzie mówią różne rzeczy

La Fontana (Tychy)

FB | Instagram | Recenzja

Starsza siostra Vera Napoli to kwintesencja włoskiej kuchni w bardzo dobrym wydaniu. W tym lokalu po raz pierwszy dowiedziałem się, jak naprawdę smakuje pizza neapolitańska, i jest to jeden z niewielu lokali serwujących taką pizzę na Śląsku. Wizyty pozostawiają po sobie miłe wspomnienia, sprawiając, że mam ochotę wrócić tam jeszcze raz. Pozytywne miejsce, które każdy musi odhaczyć na swojej liście – polecam mocno!

najlepsza La fontana

Pizzeria LAS (Zawiercie)

FB | Recenzja

Jeśli miałbym określić, jakiego placka możecie się tu spodziewać, to byłby on czymś pomiędzy tym z Pizzy z pieca a Vera Napoli (bliżej mu do Very przez wilgotność ciasta). Będziemy mieli do czynienia z bardziej mokrym plackiem wypiekanym w piecu opalanym drewnem. W menu kilkanaście różnych pozycji z przeróżnymi składnikami, w tym klasykami, które często możemy znaleźć w dobrych pizzeriach. Lokal szkolił się u najlepszych na Południu, a konkretnie u ludzi z En plato, co da się pozytywnie przyuważyć.

najlepsza Pizzeria LAS

Pizza dla każdego!

Są też miejsca poza zestawieniem – takie, którym niewiele zabrakło, by być top (w moim odczuciu, no offence), w których dawno nie byłem (przez co nie wiem, jak z poziomem) albo które czekają na odwiedziny (tym bardziej nie wiem, jak smakują tamtejsze pizze). Wśród takich miejsc znajdziemy:

  • Tito Tito (Gliwice) 
  • Buongiorno (Pszczyna)
  • Novo (Katowice)
  • Len Arte (Katowice) 
  • La Classica (Tychy)
  • Osteria le botti (Tychy)
  • Pizzeria da Luca (Zabrze)
  • Pizza & Caffe Veloria (Zabrze)

Moje prywatne top 3? Proszę bardzo: Vera Napoli, Ludzie mówią różne rzeczy, Pizzeria LAS. Do tych lokali najczęściej wracam, jeśli wziąć pod uwagę statystyki z roku 2019. A jak to wygląda u Was? Gdzie są Wasze ulubione placki? Dajcie znać w komentarzach! I pamiętajcie – za rok kolejna aktualizacja :)

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS