Najlepsze burgery na Śląsku

Burgery. Jedno z najbardziej popularnych dań, któremu wróżono, że niedługo przestanie być modne. Tymczasem trzyma się dalej, a – co więcej – zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie! Widać to po lokalach i food truckach. Dobra, dobra, ale gdzie zjeść te najlepsze burgery? Właśnie śpieszę z odpowiedzią!

Jak wybierałem burgery?

Interesowała mnie głównie ścisła aglomeracja i z powodu braku większej ilości czasu miejsca bardziej oddalone musiałem pominąć (co nie oznacza, że nigdy do nich nie pojadę). Odpadły też food trucki, bo nie mają u nas stałej miejscówki, a pod biurowcami trudno mi je złapać. Takim sposobem ze wszystkich odwiedzonych miejsc zawęziłem do liczbę kilku, które z ręką na żołądku mogę bez problemu polecić. Nie ma tutaj żadnego podium. Każde miejsce ma swoje plusy i minusy. Zresztą jestem pewny, że każdy ma swój osobisty ranking w głowie, a burgery także z tej listy mogą smakować mu bardziej lub mniej ;) Już więc nie przedłużam – oto zestawienie najlepszych burgerów na Śląsku!


Burgi

FB | Recenzja

Ich Smash burgery urzekły mnie od pierwszego kęsa, mimo iż na początku podchodziłem do nich bardzo sceptycznie. Znajdziecie tutaj przygotowane z pasją burgery, dopracowane od A do Z, z najlepszą możliwą bułką, z jaką spotkałem się na Śląsku, i przepysznym mięsem od lokalnych dostawców. Czy trzeba tu coś dodawać? A… w sumie frytki od nich zawsze spoko! :D

Lokalizacja: ul. Panewnicka 5, Katowice

Burgery - Burgi - Big B

Mad Mick

FB | Recenzja

Klasyka moim zdaniem. Jedna z pierwszych burgerowni na Śląsku, która przetarła szlaki przed wszystkimi innymi w tym rejonie. Jedni mówią, że to już nie to samo, ale nie popieram tej teorii. Nadal zjemy tutaj porządnego burgera w różnych kombinacjach. Od niedawna zamiast popularnych sezamowych buł mają bułkę maślaną własnego wypieku (która notabene jest zdecydowanie lepsza od dawnych sezamowych bułek!).

Lokalizacja: Warszawska 13,  Katowice

Burgery - Mad Mick

Upojeni

FB | Recenzja

Jeszcze kilka lat temu burgery były tutaj po prostu okej, ale trening czyni mistrza, jak to się mówi. Z racji tego, że to bardziej multi-tap z opcją jedzeniową, to nie tylko burgerami Upojeni żyją, ale właśnie je dopracowali przez lata. Dobra buła, ciekawe kompozycje, a do tego pyszne kraftowe piwo. Czego chcieć więcej? Może jakichś opcji sezonowych i byłoby idealnie :)

Lokalizacja: ul. Św Jana 10 (w bramie), Katowice

Burgery - Upojeni - Fiesta

Pasibus

FB | Recenzja

To sieciówka, nie oszukujmy się, ale jednak potrafi oczarować i przyciągnąć do siebie na dłużej. Myślę, że znakomicie wpisał się w klimaty śląskich burgerowni. Szkoda, że nie ma maślanej bułki, która według mnie najlepiej pasuje do burgerów, ale przeżyję ten fakt. Co jak co, ale pięć wizyt w ciągu półtora tygodnia chyba o czymś świadczy… A teraz przyznajcie się – kto z Was jest takim wiernym PasiZiomkiem jak ja? :D

Lokalizacja: ul. Dworcowa 4, Katowice

Pasibus - Cukinsyn

Zelter

FB | Recenzja

Bytom kusi i nie znajdziecie tam lepszej burgerowni niż Zelter. Najbardziej maślana bułka w zestawieniu, co miesiąc inne sezonowe pozycje plus dobre piwa na dokładkę. Może nie jestem tam często, ale za każdym razem, gdy bywam w Bytomiu przejazdem, to nie ma opcji, żebym nie zahaczył.

Lokalizacja: Strażacka 3a, Bytom

Zelter - Kevin Bacon

Korova Burger

FB | Recenzja

Gliwickie burgery są najbardziej zbliżone do mojego ideału. Naprawdę ciekawe pozycje sezonowe, super doprawione mięso i dobre dodatki. Gdyby tylko większa bułka trzymała całość, to mielibyśmy mistrza w tym zestawieniu, ale niestety burger jest za wysoki przez co ciężko go ugryźć trzymając go w rękach. To tak moim skromnym zdaniem.

Lokalizacja: Kaczyniec 15/2, Gliwice

Burgery - Korova - Sezon

Red Habanero

FB

To zestawienie byłoby słabe, jeśli nie pojawiłby się tu reprezentant z Rudy Śląskiej. Obowiązkowo do sprawdzenia przez fanów burgerowego szaleństwa. Bułka mogłaby być brioszką i trochę mniej się rozpadać, ale na pewno nadrabiają dobrym jakościowo mięsem oraz połączeniem smaków jakie oferują.

Lokalizacja: ul. 1-maja 61, Ruda Śląska

Burgery - Red Habanero

Nieinaczej [bonus opcja roślinna]

FB

Jedyne roślinne burgery w tym zestawieniu, które na dobrą sprawę mogą konkurować z tymi mięsnymi. Tym bardziej, że w ofercie Nieinaczej od jakiegoś czasu znajduje się Beyond Burger, który w ich wykonaniu jest naprawdę godny uwagi! Jako mięsożerca daje im burgerom wielką okejkę :)

Lokalizacja: ul. Tylna Mariacka 13a, Katowice

Nieinaczej - Beyond

Dodalibyście jakiś lokal do powyższej listy? Wydaje mi się, że lepszych burgerów na Śląsku niż te z zestawienia nie zjecie. Jeśli jednak w międzyczasie otworzyło się coś godnego uwagi – dajcie znać w komentarzu. Zweryfikuję za jakiś czas, czy zaszły jakieś zmiany! A tymczasem… smacznego :)

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS