Najlepsze restauracje na randki na Śląsku

Do jakiej restauracji na romantyczną kolację? Wiele osób prawdopodobnie zadaje sobie to pytanie i nie jest w stanie podjąć decyzji. Już sam romantyzm to pojęcie bardzo subiektywne, przez co nie każdy lokal będzie dla wszystkich odpowiedni na taką okazję. Co zrobić w tym wypadku? Wychodząc Wam naprzeciw, przygotowałem zestawienia (moim zdaniem) najbardziej romantycznych miejsc na randki na Śląsku!

Jakimi kryteriami się kierowałem? Zależało mi głównie na tym, żeby wymienić miejsca z dobrym jedzeniem i piciem (ofertą alkoholi, jak np. dobre wino). Moim zdaniem duża część sukcesu to właśnie ten element. Do tego dołóż „czynnik klimatyczny”, czyli to, czy miejsce jest odpowiednio oświetlone, czy zapewnia swego rodzaju poziom intymności (np. stoliki są w odpowiedniej odległości od siebie), wygodnie się siedzi, czy nienachalna (i miła) obsługa pozwoli spędzić idealnie czas. Tyle albo aż! Nie przedłużając – poniżej znajdziecie listę z takimi właśnie miejscami i odrobiną uzasadnienia, czemu wybrałem właśnie je. Oczywiście kolejność nie ma znaczenia, ale to pewnie wiecie po innych tego typu zestawieniach.


Amfora Restaurant & Cocktail Bar (Katowice)

FB

Amfora nie od dziś jest jednym z najciekawszych miejsc na kulinarnej mapie Katowic. Dorzućmy do tego przestronne wnętrze, wygodne kanapy/fotele, dobrze zaopatrzony bar z boskimi drinkami i przede wszystkim przepyszną kuchnię bliskowschodnia. Brzmi to bardzo dobrze, co nie? W rzeczywistości jest jeszcze lepiej!

Amfora - Hummus
Amfora - Wnętrze randki

Vera Napoli (Katowice)

FB

Jeśli myśleliście, że wyjście na pizzę nie może być posh (ang. szykowne), to się mylicie! Gustowne wnętrze, marmurowe stoły, najlepsza pizza w mieście i butelka dobrego wina – jak dla mnie brzmi to niczym dobry plan! Niezależnie od tego, jakie decyzje jedzeniowe podejmiecie w lokalu – będziecie megazadowoleni.

walentynki pizza randki
wośp kolacja w Vera Napoli

Villa Gardena (Katowice)

FB

Ta umiejscowiona w Parku Śląskim restauracja niejednego osobnika potrafi zaskoczyć. Zarówno jedzenie, jak i klimat w tym lokalu są nie do opisania. Restauracja ze swoim menu wpisuje się w nurt fine diningu, a kuchnię można opisać jako nowoczesną europejską. Zdecydowanie warto rozważyć kolację degustacyjną w tym miejscu!

Walentynki

Restauracja ISTO (Katowice)

FB

Najnowsza z wszystkich restauracji w tym zestawieniu. Zlokalizowana w budynku KTW, niedaleko Spodka. Znajdziemy tutaj tradycyjną kuchnię polską wykonaną w nieoczywisty sposób. Bardzo przyjemne wnętrze, równie miła obsługa. Lokal jest oblegany podczas festiwali kulinarnych takich jak Restaurant Week czy Fine Dining Week – warto sprawdzić ich ofertę w tym terminie!

randki isto
Isto - Walentynki

Novo (Katowice)

FB

Ta restauracja kojarzy mi się bardziej z casual diningiem i drobniejszymi okazjami na wyjście, ale hej – przecież takie klimaty też mogą komuś pasować! W karcie dobra selekcja win, przepyszne dania kuchni włoskiej i nie tylko (w tym jedne z najlepszych past w Katowicach). W lecie macie jeszcze do dyspozycji uroczy ogródek (nie wiem, czy nie jeden z lepszych w mieście).

Novo - Walentynki / Randki

Restauracja Plado (Gliwice)

FB

Gliwice również polecają się na randki! Według mnie nie znajdziecie tam lepszego miejsca na takie wyjście niż restauracja Plado. Najlepsza obsługa, bajeczne wnętrze, boska zastawa  i jedna z najsmaczniejszych kuchni, jakie znam na Górnym Śląsku. Jeśli się tam wybieracie, to koniecznie zarezerwujcie sobie miejsca przy oknie – pasują idealnie na randki!

Plado - Walentynki
randki plado

Ludzie Mówią Różne Rzeczy (Chorzów)

FB

Pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl, gdy wybierałem tę miejscówkę, to film animowany Zakochany kundel. Pamiętacie scenę z makaronem? Nie wiem czemu, ale właśnie to miejsce przypomina mi klimatem tamtą pamiętną scenę. Mają obłędne makarony (i pizzę też!), dobrą selekcję win, a dodatkowo obsługa pomoże, by kolacja odbyła się w miłej atmosferze.

Randki - Ludzie mówią różne rzeczy
randki pizza ludzie mowia rozne rzeczy

Tyle na dzisiaj – mam nadzieję, że to zestawienie się Wam przyda. Potraktujcie je jako ściągę na walentynki, spontaniczne randki, ale i na inne okazje (każda jest dobra!). Jeśli znaleźliście tutaj swój spot na randkę albo macie w zanadrzu inne tego typu miejsca – dajcie znać w komentarzu. Od przybytku głowa nie boli! Aha, pamiętajcie, że jak już idziecie na randkę, to powinniście zrobić rezerwację wcześniej… Coby wtopy nie było ^^;

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS