Naleśnikowe niebo w Pancake Heaven

Zawsze brakowało mi w Katowicach naleśnikarni. W przeszłości była jedna, ale jakoś jej nie wyszło i od tej pory nie wiem nawet czy się pojawiało coś w międzyczasie. Ostatnio jednak w przeciągu tygodnia dowiedziałem się przynajmniej o trzech nowych. Jedna z nich otworzyła się w ten weekend, więc zdecydowałam się tam wybrać. Mowa o Pancake Heaven, które to znajduje się w kamienicy przy ulicy Drzymały 9.

W samym lokalu rządzi cegła oraz kolor niebieski [jak w logo]. W środku jest sporo miejsca – mamy sporą główną salę, świetną werandę i całkiem sympatyczny ogródek. Razem ze znajomym nie mieliśmy problemu jeśli chodzi o znalezienie swojego kąta.

W swojej ofercie lokal prezentuje bardzo dużo pozycji, które zostały skategoryzowane: słodkie, pancake, zapiekane, wegetariańskie, tagliatelle naleśnikowe i naleśniki z mięsem. Naleśniki mogą być przygotowane (w zależności od rodzaju) z 4 różnych rodzajów mąki – pszennej, kukurydzianej, orkiszowej i gryczanej. Do każdego naleśnika dochodzi jeszcze możliwy sos w zależności od typu. Kombinacji zatem może być bardzo wiele :)

Jeśli chodzi o mój wybór, to padł on na naleśnika mięsnego, a konkretnie pozycję nr 16 – łosoś, por, kapary, pomarańcza, orzech w cieście z mąki orkiszowej, podane razem z sosem czosnkowym. Średnica naleśników wynosi 40 cm, więc same w sobie są już dość spore. Talerz z daniem jakie otrzymałem wyglądał schludnie. Po pierwszym kęsie wiedziałem, że całość zjem ze smakiem. Mix składników jakie były ukryte w środku bardzo dobrze się komponowały. Co się jeszcze okazało, użytą pomarańczą była czerwona pomarańcza – bardzo na plus, bo do potraw wytrawnych bardziej mi pasuje niż zwykła. Bałem się trochę sosu czosnkowego, że będzie za bardzo intensywny jednak był bardzo delikatny i ani trochę nie zabijał smaku naleśnika – wręcz przeciwnie, dzięki niemu smakował jeszcze lepiej. Cena mojego naleśnika to 22 PLN. Wart. Każdej. Złotówki. Polecam! :)

Ostatnio co raz bardziej się zaskakuje – i to pozytywnie. Przemiła obsługa dodała jeszcze uroku temu lokalowi. Z pewnością wrócę do tego miejsca jeszcze nie raz – mnogość kompozycji jakie można stworzyć to coś dla mnie. A Was drodzy czytelnicy zapraszam do Katowic, na niebiańskie naleśniki ;)

Pancake Heaven 02 - Naleśnik

Pancake Heaven Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
25 sierpnia 2015
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS