Nuta dobrego smaku – Dwa Smaki

Nie doszłoby do tej wyprawy gdybym najadł się na Najedzeni Fest… Stąd kontynuacją naszej niedzielnej przygody z jedzeniem było stawienie się w restauracji Dwa Smaki, mieszczącej się przy ulicy Czapskich 1 w Krakowie. Jest to swego rodzaju Fusion Resto-bar z azjatyckimi daniami.

Nigdy nie jadłem bibimbapu… a wszyscy zachwalają jakie to dobre. Skusiłem się więc. Porcja mała do mnie nie przemawiała, więc wybór padł na dużą w cenie 19 PLN. Po pokazaniu talerza, w którym danie jest podawane lekko się przeraziłem czy podołam. Moje odczucia nie znikły gdy już dostałem właściwe danie. Góra składników – na dole ryż a na nim cukinia, cebula, pieczarki, marchewka, mięso mielone i na środku jajko sadzone. To wszystko po zmieszaniu stanowiło idealną kombinację smaków. Świeże warzywa, idealne jajko sadzone, dobrze doprawione mięso i do tego jeszcze odpowiednio przygotowany ryż. I co? Nie zdołałem zjeść wszystkiego… czego bardzo żałuję, bo było bardzo dobre. W sam raz na każdą kieszeń!

01 - Bibimbap 03 - Jajangbab

Ania:

Jako, że bibimbap już jadłam u konkurencji, to tym razem skusiłam się na jajangbap czyli gulasz z wołowiną, ziemniakami, marchewką, cebulką i pastą z czarnej fasoli. Danie zdecydowanie konkretne i oczywiście, biorąc pod uwagę wcześniejsze obżarstwo, nie dałam rady go dokończyć. Danie wyraziste w smaku, a fasola nadaje mu lekko cięższego brzmienia. Jak dla mnie świetna sprawa :)

Tutaj wracam znowu ja z deserem, albo raczej tym co podjadłem bo na deser zawsze znajdzie się miejsce. Kawałek szarlotki – 7 PLN. Znowu oczom nie wierzyłem, jak można podać tak wielki kawałek ciasta – praktycznie w 3 osoby go zjedliśmy i był całkiem zacny :) W ogóle, to również co nie co wypróbowaliśmy z shake’ów i też są godne polecenia. Tym bardziej, że cenowo oscylują w granicach 6 PLN.

05 - Szarlotka 02 - Zielony shake

Muszę przyznać – wyprawa do Dwóch Smaków zrobiła mi dzień. Począwszy od miłej obsługi, po lecącą w tle koreańską muzyką [k-pop ftw!], która dopełniała klimat tego miejsca. Chcę tu wrócić nie raz, bo wszystko co spróbowałem wpadło w moje gusta. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się samemu – naprawdę warto!

Dwa Smaki Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS