Obiadek na obiadek

Na blogu piszemy najczęściej o miejscach, gdzie można zjeść dania jak najmniej przypominające kuchnię domową. No bo w domu to sobie sama upichcę, na co mnie to, żeby jeszcze na mieście za to płacić. Dziś natomiast chcę Wam, drodzy czytelnicy, przedstawić miejsce, gdzie warto zjeść dobry, domowy obiad.

Mowa o “Obiadku” , który mieści się w Kaliszu przy ulicy Młynarskiej 93. Z zewnątrz nie wyróżnia się niczym. Wewnątrz… powrót do lat 90. (które ja pamiętam) jak nie wcześniej. Mój zmysł estetyki płacze, ale jest czysto. Na samym wstępie można się bardzo zrazić do tego miejsca, ale Obiadek nie udaje wykwintnej restauracji. To jest po prostu miejsce, gdzie się przychodzi, je i wychodzi.

Jak już napisałam, nie przychodzi się tu z walorów estetycznych. Smak i obfitość dań rekompensują wszystko. Za 10 zł można dostać zupę, drugie danie i kompot, za 8 zł zestaw bez zupy. Z tego, co przyuważyłam (a wizyta, którą opisuję nie była pierwsza) każdego dnia są do wyboru dwa rodzaje zup, a po trzy rodzaje dodatków, mięsiwa/niemięsiwa i surówek.

Tego dnia poszłam po rozum do głowy i zrezygnowałam z zupy. Na drugie danie wybrałam ziemniaki ze schabem po wiejsku i surówką z marchwi. Prawdziwy domowy obiad. Spora łycha pysznych wielkopolskich pyr, które (jako jedyne) potrafią mi smakować bez żadnych dodatków, a do niej spory kawałek faszerowanego schabu. Początkowo zastanawiałam się, co się kryje pod jego “wiejskim” kryptonimem, jak się okazało mięso było wypełnione kaszą gryczaną z cebulką. Jak normalnie nie przepadam za kaszą gryczaną tak tym razem całe danie zjadłam ze smakiem. Jak zwykle z baru pierwszy wyszedł mój brzuch, za nim dopiero reszta mnie.

Jak mogę podsumować moje wizyty w Obiadku? Nie jest to miejsce, do którego zabrałabym znajomych, żeby posiedzieć i pogadać – to jest pewne. Ale można tutaj dobrze, dużo i tanio zjeść i to jest w nim piękne. O dobrej jakości tego miejsca świadczą kolejki, które ustawiają się w porze obiadowej. Jeżeli kiedykolwiek zgłodniejecie w Kaliszu, a nie będziecie mieli ochoty na “ambitne” dania, to wiecie, gdzie skierować swe kroki :)

Obiadek 2 Obiadek 3

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Anna Jakubowska

Zawodowo latająca za nietoperzami. W wolnych chwilach je. Takie studenckie hobby.

RELATED POSTS