Pojedzone
  • Blog
  • O mnie
  • Gdzie na…
    • randkę na Śląsku?
    • śniadanie w Katowicach?
    • lunch w Katowicach?
    • kawę i ciastko w Katowicach?
    • pizzę w Katowicach i nie tylko?
    • lody w Katowicach?
    • foodtrucki w Krakowie?
  • Jak oceniam
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Wyszukiwarka
  • Blog
  • O mnie
  • Gdzie na…
    • randkę na Śląsku?
    • śniadanie w Katowicach?
    • lunch w Katowicach?
    • kawę i ciastko w Katowicach?
    • pizzę w Katowicach i nie tylko?
    • lody w Katowicach?
    • foodtrucki w Krakowie?
  • Jak oceniam
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Wyszukiwarka

Pojedzone

  • Blog
  • O mnie
  • Gdzie na…
    • randkę na Śląsku?
    • śniadanie w Katowicach?
    • lunch w Katowicach?
    • kawę i ciastko w Katowicach?
    • pizzę w Katowicach i nie tylko?
    • lody w Katowicach?
    • foodtrucki w Krakowie?
  • Jak oceniam
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Wyszukiwarka
  • Polecane
  • Testy

KOMBUCHA STRIKES BACK! Druga część WIELKIEGO TESTU – NAJLEPSZE KOMBUCHE w Polsce

11 lipca 2021
  • Blog
  • Bytom
  • Katowice
  • Polecane

Najlepsze kanapki premium na Śląsku!

22 czerwca 2020
  • Kuchnia azjatycka
  • Kuchnia grecka
  • Kuchnia włoska
  • Kuchnia wschodnioeuropejska
  • Ogólne
  • Polecane
  • Recenzje

Najlepsze miejsca na lunch w Katowicach

23 lutego 2020
  • Chorzów
  • Katowice
  • Kuchnia włoska
  • Polecane
  • Recenzje
  • Tychy
  • Zawiercie

Najlepsza pizza na Śląsku!

7 lutego 2020
  • Najlepsze restauracje na randki na Śląsku

    27 stycznia 2020
    Randki

    Do jakiej restauracji na romantyczną kolację? Wiele osób prawdopodobnie zadaje sobie to pytanie i nie jest w stanie podjąć decyzji. Już sam romantyzm to…

  • Cześć Brat Gastropub (Katowice)

    15 stycznia 2020
    Cześć Brat Gastropub Cover

    Jeśli miałbym wskazać jeden trend, który w naszych pięknych Katowicach trochę nas omija, to ten związany z kanapkami wszelkiego rodzaju. Owszem, mamy Bułkęsa z…

  • Górnośląska Gastronomia dla WOŚP – najsmaczniejsze aukcje na 28. finał!

    12 stycznia 2020

    28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś! „Wiatr w żagle” – oto hasło 28. finału WOŚP. Tym razem zbieramy pieniądze na zakup najnowocześniejszych…

  • Najlepsze z najlepszych roku 2019

    9 stycznia 2020
    Najlepsze z najlepszych 2019 - Cover

    Rok 2019 upłynął pod znakiem dobrego jedzenia (bo jakżeby inaczej!). Najwyższy czas więc go podsumować z podziałem na konkretne dania, które zjadłem w tym…

  • Najlepsze restauracje roku 2019

    6 stycznia 2020
    top 2019 cover

    Aby móc w pełni wejść w rok 2020, chciałbym podsumować rok poprzedni. Jak zawsze był pełen wrażeń, przepysznego jedzenia i kilku podróży za granicę…

  • Restauracje otwarte podczas świąt Bożego Narodzenia 2019 (Śląsk i Zagłębie)

    23 grudnia 2019
    Święta Bożego Narodzenia - Cover

    Boże Narodzenie – okres, podczas którego stoły pękają od dań wszelakiej maści. Nie wszyscy jednak chcą całe święta spędzić w domu i chcieli by…

  • Gęsina na stół – restauracja Umami (Pyskowice)

    17 grudnia 2019
    Umami - Gęsina na stół! Cover

    Fine dining – wiecie co to? Najprościej można ten termin zdefiniować jako kuchnię, gdzie wszystko jest „naj”. Kucharz za pomocą najlepszych technik i składników…

  • Neapol – najlepsze włoskie jedzenie, pizza i atrakcje

    4 grudnia 2019
    Neapol - Gino Sorbillo Pizza Fritta

    Neapol to stolica pizzy. To miasto uznaje się za kolebkę okrągłego mącznego placka, którym teraz w różnej postaci zajadają się ludzie na całym świecie….

  • Netflix – najlepsze kulinarne produkcje na platformie

    20 listopada 2019

    Netflix – dla niektórych zło wcielone, a dla innych sposób na rozrywkę. Niektórzy z powodu seriali z tego serwisu zarywają nocki, inni dawkują je…

« 1 2 3 4 5 … 37 »
Strony
  • Jak oceniam restauracje?
  • Kontakt
  • Mapa
  • O mnie
  • Polityka prywatności
  • Współpraca PR i reklama
  • Wyszukiwarka
Kategorie
Archiwum

pojedzone.marcin.ceran

🍕 Food
🍷 Wine
☕️ Coffee
✈️ Travel & Architecture
📍Katowice, Silesia
✨Prawdziwe jedzenie zaczyna się po 21 ✨
#pojedzone #szamanaslasku

May was for fun 😊Lecimy z photodump majowym czyl May was for fun 😊Lecimy z photodump majowym czyli comiesięcznym podsumowaniem 😎 Jak Wam minął ten miesiąc? U mnie dość spontanicznie kilka wydarzeń się ziściło i ogólnie miesiąc w którym mam urodziny zawsze wypada na grubo 🫣😅1 & 2. Last minute wyjazd majówkowy z ekipą do Brna - czescy sąsiedzi mają dużo do zaoferowania więc aż żal nie skorzystać 😎
3. Urodzinowy obiad w @franca.krk, moja topka w Krk jakby nie było 🤭
4. A jak mówimy o topce to nie można zapomnieć o @molam_krk które ostatnio sobie odświeżyłem 🥰
5. Dawno też nie byłem w @obosushi_katowice 🫣
6. Pstrąg z beurre blanc na yuzu ze szparagami od @chefprzemekblaszczyk na evencie od Miele
7. Fejka na Elektronarracjach ❤️
8. Krem z silken tofu z pieczoną cieciorką na bazie przepisu od @tomek.medrek
9. Ja, Istanbułowane, 2026
10. Balik Durum czyli kebsik z grillowaną makrelą w Stambule - 10/10, chciałbym takie coś w PL 🥹
11 & 12. Koncert wąsacza, czyli @tacohemingway na ostatnim koncercie w Krk 😊
April was for arriving again 🙃Moi mili wiem, że April was for arriving again 🙃Moi mili wiem, że majóweczka w pełni, ale podsumowania jak nie zrobię teraz, to zrobię za rok 🤣 A jak Wam minął kwiecień? Bo mi super! Było dużo gotowania, podróż do Neapolu i fest dobrego jedzenia 😻 Good vibes że tak powiem 😎1. Tuna Steak 🐟
2. Golden chopsticks 🥢
3. Foka w @bozo_cafe 🇮🇹
4. Ja i mój ulubiony winebar w Neapolu @oaknapoli
5. Fiocco di neve 🥹
6. Wizyta i część wrażeń z @pepe_ingrani 🥰
7. Koncert @tameimpala w Gliwicach ❤️
8. Uczta u mnie 😏
9. Obiadek w @krzywa9
10. Burrata z pudrem z truskawek i miętą 🍓
Najbardziej autentyczna chińszczyzna w Katowicach? Najbardziej autentyczna chińszczyzna w Katowicach? 🇨🇳 Po trzech wizytach w Golden Chopsticks w Dolinie Trzech Stawów śmiało mogę powiedzieć - TAK, jest! 😎Najlepszy dowód autentyczności tego miejsca? Sami Chińczycy zjeżdżają tu regularnie na obiad - a to chyba mówi wszystko 🤭 Lokal serwuje prawdziwą, regionalną kuchnię chińską z mocnym akcentem na Sichuan. Wszystko codziennie świeże, robione od podstaw, smaki głębokie i bez kompromisów 🔥Co wjechało na stół podczas moich wizyt? 🍜
🥟 Pierożki wonton w sosie sezamowym
🌶️ Uszy wieprzowe w oleju chilli - sztos #2
🥩 Smażone żeberka z czarną fasolą
🌶️ Wołowina w sosie z czarnego pieprzu
🥚 Zupa z jajkiem i wodorostami
🌶️ Mapo tofu z mieloną wieprzowiną - sztos #1
🦆 Chrupiąca pierś z kaczki
🐷 Podwójnie gotowana wieprzowina (chrupiąca, słodko-kwaśna)
🍲 Rosół z pierożkami wonton
🍗 Kurczak gongbao - sztos #3, do którego wróciłem sam, prywatnie 🤭Trzy moje absolutne TOP-y to mapo tofu, uszy chilli i gongbao - każde z innym charakterem, każde wymiata na swój sposób 💪A czy Wy byliście już w Golden Chopsticks? Co Wam najbardziej smakowało? Dajcie znać w komentarzu! 👇💾 Zapiszcie film na później i zaobserwujcie po więcej smacznych rekomendacji! 😋
📍 Golden Chopsticks - Paderewskiego 65, Katowice (Dolina Trzech Stawów)
March was for moving forward 🙃Jak tam u Was? Bo March was for moving forward 🙃Jak tam u Was? Bo ja to stwierdzam, że marzec tak szybko zleciał i jak do tego doszło nie wiem 🤷🏻‍♂️😂 Zapraszam na mój comiesięczny photodump z zeszłego miesiąca 🫡1. Tatar z @nasyp33 🥩
2. Set od @royksopp 🥰
3. Kawka z @lyk.wroclaw ☕️
4. Posiadówka w @bru.coffee.bakehouse ☕️
5. Chill w @togo_cm 😎
6. Sushi z ziomeczkami w @obosushi_katowice 🍣
7. Jagnięcina z @polishbbqmafia
8. Kawka i bullarki w @bullar._
9. Bruschetta z musem z wątróbek w @ludziemowiaroznerzeczy 🥹
10. Rostbef w @krzywa9 🥩
11. Bieg z czystą przyjemnością 🏃 Życiówka na 10km zrobiona 🥹
12. Croissant lemon curd bazylia w @zmaczeni.slask 🥐
W Beskidach rządzą karczmy i regionalna kuchnia? J W Beskidach rządzą karczmy i regionalna kuchnia? Jasne. Ale w Wiśle jest miejsce, które kompletnie łamie te zasady 😎W Wiśle stoi miejsce, które zmieni Twoje pojęcie o mięsie. @polishbbqmafia - trzykrotni Mistrzowie Polski Grilla i BBQ, którzy reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Tennesse 🍖Ale dobra, przejdźmy do konkretu, bo po to tu jesteście 😉 Żebro wołowe - mega kruche, rozpływa się na widelcu, serio nie trzeba noża. Reuben 🥪 sandwich - klasyka amerykańskiego BBQ, ale zrobiona tak, że chce się płakać ze szczęścia. A tatar wołowy? Żadnego przekombinowania - czyste, mocne smaki i kropka ☺️Do tego doszła jeszcze jagnięcina - delikatna i rozpływająca się w ustach 🥹 Znajomi wzięli burgera i devolaja i szczerze? Następnym razem chyba sam pójdę w tym kierunku.Moi drodzy, jeśli kiedykolwiek będziecie w okolicach Wisły - to jest obowiązkowy przystanek 🚏 A jeśli lubicie takie smaczne tropy, to zapiszcie film na później i zaobserwujcie po więcej smacznych rekomendacji! 💾🪩
Przepraszam, czy tutaj wolno? Wolno… a nawet trzeb Przepraszam, czy tutaj wolno? Wolno… a nawet trzeba! 🫡To katowickie Wolno - miejsce, które totalnie mnie wciągnęło. Pizza na domowym pesto z mozzarellą fior di latte i świeżą figą, pierogi z farszem truflowo-serowo-ziemniaczanym, zupy, naturalne wina - i do tego klimat, który sprawia, że nie chce się wychodzić 🤭Ale to co mnie najbardziej urzekło? Co jakiś czas pojawiają się u nich sezonowe menu - i to jest poziom. Ostatnio trafiłem na azjatyckie klimaty: orientalny bulion z wontonami 🥟, kimchi udon z marynowanym żółtkiem 🍜. Po prostu coś pięknego i smacznego! 😋No i sztuka - na ścianach zawsze coś się dzieje, wystawy się zmieniają, miejsce żyje w pełni. 🖼️Jeśli jesteś z Katowic i jeszcze tu nie byłeś - nadrabiaj zaległości. Wolno, Katowice. Byliście? Piszcie w komentarzach, zapiszcie film na później i zaobserwujcie po więcej smacznych rekomendacji! 💾 ☺️
Obserwuj na Instagramie
© 2026 Pojedzone
Korzystając z witryny pojedzone.pl akceptujesz Politykę Prywatności. Działam zgodnie z RODO [GDPR]