#przewodnikWEEKENDOWY – 5 miejsc na smaczny lunch

Dzisiaj rozpoczynamy serię wpisów mających na celu przybliżyć Wam najlepsze miejsca do odwiedzenia (w moim przypadku na Śląsku/ w Katowicach) na daną okazję. Posty będą ukazywały się co 2 tygodnie, razem z nami na 8 blogach z całej Polski. Mamy nadzieję, że będą one pomocne podczas weekendowych wyjazdów do dużych miast w innych częściach naszego kraju i znalezieniu idealnego miejsca na posiłek. Co by nie przedłużać – oto moje 5 najlepszych miejsc na lunch w Katowicach!

1. Kafej

Pierwsza z pozycji na liście to wybitnie smaczne miejsce zarówno na lunche jak i śniadania. Możemy tu zjeść bajgle, sałatki i inne ciekawe dania. Do tego można napić się dobrej kawy, w tym parzonej alternatywnymi metodami.

KAFEJ 3 Kafej - Sałatka

2. Coffee Synergia

Synergia zawsze kojarzyła mi się z pojęciem z zarządzania. Jeśli brałbym to pojęcie pod uwagę, to wspólnie z jedzeniem i kawą z Coffee Synergia jestem w stanie osiągnąć więcej. “Alternatywna kawa”, śniadania oraz lunche – czego więcej potrzeba?

Synergia Kawa Synergia jedzenie

3. Kofeina Bistro

Kolejny lokal, który w nazwie ma coś związanego z kawą. Może nie dostaniemy tu kawy parzonej w dripie czy chemexie, ale za to bardzo dobrze zjemy. Do tego sposób podania dań stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie bez powodu miejsce znalazło się również w moim zestawieniu TOP 5 2015 Roku.

Kofeina Bistro - Polędwiczki Kofeina Bistro - Leśne Runo

4. Krystynka Wraca z Wiednia

Oddalone nieco bardziej od centrum Krystynka Wraca z Wiednia również kusi co dzień swoimi lunchowymi propozycjami. Wiele razy połakomiłem się na ich dania i się zakochałem. Zawsze znajdzie się zupa i danie, które współgra moim upodobaniom.

Krystynka 2 Krystynka 3

5. KluboGaleria SARP

Miejsce do którego wracam, ale nigdy przez swój pośpiech nie jestem w stanie zebrać materiałów na relację… Miejsce blisko centrum Katowic, znajdziecie tu coś dla ciała jak i ducha. Z rana serwują śniadania, a w godzinach 12-16 dwudaniowy lunch (zupa + drugie danie) – grzech nie wpaść!

Zupa krem z dynii Makaron

Jak wygląda temat w innych miastach? Zobaczcie tutaj:

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS