Rynek Smaków – II edycja

W ubiegły weekend Rynek w Katowicach znowu obfitował w wielkie ilości jedzenia na raz. Rynek Smaków miał swoją drugą edycję i trwał od piątku do niedzieli [ 29-31 maja ]. Co tym razem udało mi się skosztować ?

1 Naleśniki z Bryki

Na pierwszy rzut poszły Naleśniki z Bryki, które przyjechały tutaj aż z Gdańska. Jako, że nie jestem zbytnim zwolennikiem naleśników na słodko, to poszedłem w drugą stronę. Wybrałem naleśnika z szynką szwarcwaldzką, białym kremowym serkiem, rukolą, pomidorem, a to wszystko podlane sosem balsamicznym. Kompozycja całkiem zacna, warzywa powiewały świeżością, ale najbardziej zdziwiła mnie jedna rzecz… Ciasto naleśnika bardzo przypominało mi moje domowe ciasto, które mam dopracowane niemalże do perfekcji. Trafione idealnie moim zdaniem. Cena naleśnika to 13 PLN.

2 Naleśniki z Bryki4 Osiem misek

Na drugie danie wybrałem się do foodtrucka Osiem Misek, bo znajoma polecała, a nigdy wcześniej nie było okazji. Jako swoją ofiarę wybrałem Pad Thai. Jako kapitan drużyny wystąpił kurczak, a razem z nim makaron ryżowy, jajko, orzechy nerkowca, orzechy ziemne, marchew, szczypior, cebula oraz sos z tamaryndowca. Wydawało mi się, że poza tym, co było opisane w menu było jeszcze tofu z czego bardzo się ucieszyłem, bo lubię :) Świetnie przyrządzony kurczak w akompaniamencie kolegów z miski wypadł wg mnie rewelacyjnie. Całość była na odpowiednim, odświeżającym rzekłbym, poziomie pikantności. Cena takiej michy to 20 PLN i biorąc pod uwagę sytość potrawy spokojnie mógłbym zjeść tylko taką michę i byłbym pełny. Dla mnie Osiem Misek trafiło do listy ulubionych foodtrucków.

 

Z rzeczy okołojedzeniowych pozytywnym zaskoczeniem okazało się stand od Browariatu z piwami. Nigdy nie sądziłem, że na spokojnie będzie można się napić piwa na Rynku, a tym bardziej jeszcze takiego dobrego od ekipy z Browariatu. Duży plus za taką inicjatywę!

5 Browariat3 Osiem misek

Rynek Smaków rozwija się – to widać, gdyż ta edycja była o wiele bardziej przemyślana i wydaje mi się, że nawet było więcej miejsca pomiędzy foodtruckami. Ponadto, tym razem było bardziej zróżnicowane menu. Jak dla mnie bomba. Kolejna edycja odbędzie się 26-28 czerwca – może tym razem i Wy się skusicie ? :)

 

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS