O mojej diecie słów kilka – Twoja Dieta Catering Dietetyczny

Wpis powstał we współpracy z firmą Twoja Dieta Catering Dietetyczny

Listopad na blogu był dla mnie miesiącem trochę innym niż wszystkie. 1 tydzień z tego okresu zarezerwowałem na przetestowanie oferty jednej z firm oferujących catering dietetyczny w mojej okolicy. Dzisiejszy wpis dotyczy oferty Twoja Dieta Catering Dietetyczny i moich wrażeń z tygodnia bez podjadania!

Catering, który wybrałem działa na terenie aglomeracji śląskiej już dobrych 5 lat i nawet kiedyś rzucił mi się w oczy, ale musiało minąć trochę czasu zanim się do niego przekonałem. W odróżnieniu od innych firm tego typu, tutaj podczas naszej diety, jesteśmy w stałym kontakcie z dietetykiem i możemy modyfikować swoją dietę na bieżąco. Ceny zestawu na dzień zaczynają się od 49 PLN, ale przy dłuższej współpracy przewidywane są zniżki.

Makaron pełnoziarnisty z warzywami

Makaron pełnoziarnisty z warzywami

Dlaczego w ogóle podjąłem się takiego wyzwania z dietą?

Ostatnie 2 miesiące moja gastrofaza trwała od rana do wieczora i to odbiło się bardzo szybko na mojej wadze. Wtedy właśnie też pomyślałem – czemu nie spróbować? Cel był jasny, jednak przed rozpoczęciem diety bardzo ważnym elementem było przeprowadzenie wywiadu. Poza zostawieniem danych kontaktowych, adresu i preferowanych godzin dostaw konieczne było przygotowanie informacji takich jak:

 • wzrost,
 • waga,
 • cel diety,
 • nasz tryb życia,
 • stan zdrowia (czy mamy jakieś schorzenia i czy przyjmujemy jakieś leki),
 • sposób odżywiania (co i kiedy jemy).

Wywiad był dość szczegółowy, ale zdecydowanie konieczny aby przystosować dietę pod konkretną osobę. Rozmowę przeprowadziłem na kilka dni przed rozpoczęciem i jeszcze wtedy otrzymałem rozpiskę, o których godzinach mam jeść swoje posiłki. Dzień pierwszy mojego zdrowego trybu życia przypadł na 14 listopada, czyli po weekendzie w którym przejadłem się dobrociami w Poznaniu!

Ciasto półfrancuskie z jabłkiem

Wczesnym poniedziałkowym porankiem otrzymałem swoją pierwszą paczkę żywnościową na cały dzień. Zestaw składa się z 5 posiłków: śniadania, drugiego śniadania, lunchu, podwieczorku i kolacji. Wszystko jest szczelnie zapakowane, przystosowane do transportu oraz odgrzewania w mikrofali. Dodatkowo otrzymujemy jeszcze sok ze świeżych warzyw i owoców. Kaloryczność mojej diety wynosiła 1800 kcal, co jest standardową ilością przy tego typu cateringach.

Co mogę powiedzieć o samych daniach?

Były one naprawdę różnorodne, część z nich (te bardziej fotogeniczne) możecie zobaczyć porozrzucane po całym wpisie z podpisem co to było. Nie będę się wdawał w szczegółowe opisy dla każdego z dań bo nie starczyłoby miejsca, ale muszę przyznać że nie miałem co narzekać na ich smak. Jedynym wyjątkiem był jeden z podwieczorków, którym był budyń… Po prostu mi nie smakował, aczkolwiek na 35 dań jest to naprawdę pozytywny wynik ;)

twoja-dieta-catering-dietetyczny-szaszlyki

Szaszłyki z kurczakiem i warzywami

Czy było ciężko przeżyć ten tydzień?

Oczywiście, że tak! Pierwsze dni były najgorsze pod tym względem. Jedyne posiłki, które spożywamy są dostarczane przez firmę i nie było mowy o podjadaniu. Dla mnie oznaczało to chociażby całkowity zakaz stołowania się na mieście podczas przerwy w pracy. Znajomi którzy mnie widzieli w tym okresie mogą potwierdzić, jak bardzo potrafiło mnie skręcać z głodu! Jednak im bliżej końca tygodnia, tym bardziej się do takiego trybu odżywiania przyzwyczaiłem. Gdyby nie fakt, że na blogu muszę jednak jeść w różnych miejscach to może przeciągnąłbym ten eksperyment trochę dłużej.

Kurczak z puree z ziemniaka i selera

Kurczak z puree z ziemniaka i selera

Najlepszym podsumowaniem tego tygodnia są liczby na wadze oraz mój uśmiech na twarzy. W tak krótkim czasie udało mi się zrzucić pełne 2kg, co uznaję za bardzo dobry wynik! Dodatkowo udało mi się wypracować (w końcu) normalne godziny jedzenia, bo nie powiedziałbym, że wcześniej odżywiałem się regularnie.

Przygotowałem dla Was jeszcze rozpisane plusy i minusy takiej diety, które zauważyłem i z pewnością, jeśli byliście takim cateringiem zainteresowani, pomogą Wam podjąć decyzję czy warto się zaangażować w takie przedsięwzięcie. Znajduje się ona zaraz pod wpisem i jest to swojego rodzaju tl;dr dla leniwych!

Ciacho!

Ciacho!

Promocja dla czytelników!

Korzystając jednak z sytuacji i faktu, że catering nie ma się czego wstydzić, to chciałbym zachęcić Was do skorzystania z ich oferty! Powołując się na bloga Pojedzone możecie skorzystać ze zniżki przeznaczonej dla czytelników. Otrzymacie wtedy 4 dni cateringu gratis! Jedynym warunkiem, jaki musicie spełnić, jest minimalny okres na jaki się decydujecie, w tym wypadku minimum 1 miesiąc. Promocja dla czytelników trwa do końca stycznia 2017 roku. Skusicie się? Jak dla mnie bomba! :)

Twoja Dieta Catering Dietetyczny

FB: https://www.facebook.com/TwojaDietaCateringDietetyczny/

WWW: http://odchudzaniekatowice.pl/

TL;DR o cateringu ogólnie

Plusy Minusy
 • Jeden z najtańszych cateringów w rejonie
 • Pomaga uregulować posiłki z uwzględnieniem trybu życia
 • Bardzo dobra jakość i różnorodność oferowanych dań
 • Ciągła współpraca z dietetykiem
 • Możliwość modyfikowania diety na podstawie własnych preferencji
 • Początki są trudne, ale pierwsze efekty widać bardzo szybko!
 • Wszystkie cateringi tego typu są dość kosztowne
 • Pora jedzenia jest kluczowa – dla najlepszych efektów trzeba jeść o ustalonych porach
 • Nie ma podjadania, przekąsek spoza menu oraz picia alkoholu w trakcie trwania diety
Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS