Zielona frajda – Bellmer Cafe [zamknięte]

Nie jestem osobą, która na co dzień jadłaby non stop posiłki bez mięsne… Aczkolwiek co jakiś czas kusi mnie, aby spróbować coś innego. Z takim zamiarem wybrałem się do Bellmer Cafe, który znajduje się przy placu Wolności 9 w Katowicach. Jest to typowo wegetariańska/wegańska restauracja.

Prosta sprawa, jako że byłem w celach czysto obiadowych, to mój posiłek musiał być syty. Zatem standardowo przystawka + danie właściwe. Na pierwszy rzut zatem poleciał hummus. Typowo klasyczny, podany razem z chlebem arabskim i marchewką. Ilość marchewki mnie przerosła i gdybym zjadł ją całą, to bym pewnie nie dokończył drugiego dania ;) Co do samego hummusu – nie wiem jak to określić, ale moim zdaniem był to najlepszy hummus jaki w życiu jadłem. Razem z marchewką/chlebem aż chciało się go jeść i jeść bez końca. Sama radość moim zdaniem. W szczególności, że cena takiego cuda to 9 PLN.

01 - Hummus 02 - Makaron z pietruszkowym pesto

Na główne danie wybrałem makaron z pietruszkowym pesto, pomidorową salsą i cukinią. Cukinia pokrojona była w cienkie paski i wyglądała niczym spaghetti. Na środku talerza znajdowała się salsa pomidorowa, a pod nią skąpany w zielonym pesto makaron pełnoziarnisty [również spaghetti]. Smakowo? Może byłem trochę mniej zauroczony niż wcześniejszym hummusem ale dalej było to konkretne i smaczne danie. Wszystko ze sobą grało, może poza zbyt dużą ilością samego pesto, które po skończeniu dania jeszcze mi zostało na samym dnie talerza. Może po prostu marudzę … ale ogólnie jestem zadowolony. Cena makaronu to 15 PLN.

Bellmer Cafe jest chyba pierwszym lokalem wege, z którego wyszedłem zadowolony i najedzony. Tym bardziej cieszył się mój portfel, który zbytnio na tym nie ucierpiał.  Słyszałem od znajomych, że serwują tam jeszcze bardzo dobre curry… Z wielką chęcią wybiorę się, aby to sprawdzić :)

03 - Ksiazki

Bellmer Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS