Najlepsze lodziarnie w Katowicach

Dłużej już tak być nie może! Polskę zalała fala upałów, a to oznacza iż ludzie szukają sposobów na ochłodę. Lato w pełni, a to oznacza czas na lody! W tym roku trochę późno rusza moje zestawienie, ale otworzyło się tego w tym roku dość sporo. Zjadło się to tu, to tam i teraz chciałem podzielić się z Wami moim iście subiektywnym rankingiem katowickich lodziarni. Ceny w poniższym zestawieniu podawane są za porcje w konwencji jedna porcja / dwie porcje / trzy porcje. Są tutaj Wasze ulubione lodziarnie? Dajcie znać!

Poza gorącą (albo zimną) piątką:

Lody na Zicher

Lodziarnia ta działa przy Cukierni Europejskiej, którą pamiętam z czasów studenckich i uwielbiam do dziś. Uważam jednak,, że nad lodami muszą jeszcze trochę popracować. Zwłaszcza nad smakami, ale wróżę im dobrze na przyszłość! Mam również nadzieję, że zrezygnują z opłat za lepsze (moim zdaniem) wafelki…

Ceny: 4 zł / 7 zł / 10 zł
Lokalizacja: ul. 1-go Maja 39, Katowice
FB: https://www.facebook.com/LodyZicher/?fref=ts

Lodzio

Jeśli chodzi o standardowe smaki tutaj, to wypadają trochę blado na tle konkurencji. Jednak te bardziej zmyślne potrafią mnie niekiedy zaskoczyć np. cytryna z maliną i pietruszką, czy też kinder bueno z solonym karmelem. Niestety zdarza się to dość rzadko, więc jak tylko częstotliwość lepszych smaków się zwiększy będę wpadał częściej!

Ceny: 3,50 zł / 7 zł / 9 zł
Lokalizacja: ul. Św. Jana 9, Katowice
FB: https://www.facebook.com/LodzioPL/

Prawdziwe Lody

Marka ma już parę lokali na przestrzeni całego kraju, a całkiem niedawno wdarła się niepostrzeżenie do centrum Katowic. Plusy za bardzo kreatywne smaki (gorgonzola) jak i za te proste (śmietanka całkiem niezła). Trochę do dopracowania klasyczny słony karmel i będzie cacy!

Ceny: 4 zł / 7 zł / 10 zł
Lokalizacja: ul. Stawowa 3, Katowice
FB: https://www.facebook.com/prawdziwelodykatowice/

Nice Lody Naturalne

Rzutem na taśmę pojawiła się tutaj lodziarnia z Ligoty. Słony karmel tutaj był całkiem zacny, ale zabrakło czegoś, co by moim zdaniem wyróżniało ich bardziej na tle konkurencji. Trzymam kciuki za rozwój i czekam na nowości!

Ceny: 3,50 zł / 7 zł / 10.5 zł
Lokalizacja: ul. Krucza 10, Katowice
FB: https://www.facebook.com/Nice.lodynaturalne/

HOT & COLD TOP 5:

5. Pociąg do lodów

Zeszłoroczny debiut, a teraz zaszczytne miejsce w top 5. Palone masło czy jogurt z ogórkiem i bazylią to jedne z lepszych smaków jakie u nich jadłem. Jest to najdalej wysunięta na południe lodziarnia w Katowicach! Wystrój przed lokalem mógłby być trochę lepszy, ale widzę, że co i raz się to zmienia :)

Ceny: 3,50 zł / 7 zł / 10.5 zł
Lokalizacja: ul. Radockiego 242A, Katowice
FB: https://www.facebook.com/pociagdolodow/

4. Mint Lody Od Serca

Co wyróżnia to miejsce, poza lokalizacją i smacznymi lodami, to fakt, że jako jedyni z zestawienia serwują bubble waffle. Ich gofry oczarowały mnie od pierwszego gryza i uwielbiam się nimi zajadać do dziś. Mają chyba jedne z lepszych ciast do gofrów jakie jadłem do tej pory!

Ceny: 3,50 zł / 7 zł / 9 zł
Lokalizacja: ul. Mariacka 1, Katowice
FB: https://www.facebook.com/mintlodyodserca/

3. Lodowato

Pozostając w rankingu z zeszłego roku Lodowato poszło do przodu w serwowaniu różnych smaków. Jedno z lepszych peanut butter jadłem właśnie tutaj. Długie kolejki chyba też świadczą trochę o tym miejscu? Uzbrójcie się w takim razie w cierpliwość czekając na swoje porcje :)

Ceny: 4 zł / 7 zł / 9 zł
Lokalizacja: ul. Dworcowa 15, Katowice
FB: https://www.facebook.com/Lodowato2015/

2. Manufaktura Marcello

Tegoroczny debiut i od razu drugie miejsce w tym zestawieniu! Uwielbiam ich za sorbety, a w szczególności ten cytrynowy z miętą – toż to istne mohito w rożku… Orzeźwienie gwarantowane! Do tego możecie się u nich napić mega orzeźwiającej i nie za słodkiej lemoniady. Taki zestaw ratunkowy lody + lemoniada pozwala mi przeżyć upały bez szwanku.

Ceny: 4 zł / 7 zł / 10 zł
Lokalizacja: ul. Jankego 132, Katowice
FB: https://www.facebook.com/manufakturamarcello/

1. Istne Lody Rzemieślnicze

Najlepsza w zeszłym roku, najlepsza również w tym. Mają najlepsze smaki premium wśród wszystkich lodziarni w zestawieniu. Od czasu do czasu kolaborują z różnymi kucharzami (Marcin Czubak, Daniel Wanke) i tworzą wspólnie jeszcze większe cuda. Uwielbiam ich lody i pewnie długo to się nie zmieni, a smak miso czy też macha śnią mi się po nocy. Polecam z całego serca!

Ceny: 4 zł / 7 zł / 10 zł (+1 za smaki premium)
Lokalizacja: ul. Mariacka Tylna 7, Katowice
FB: https://www.facebook.com/istnelodyrzemieslnicze/

Errata do rankingu

Z zestawienia wyleciały Sztauwajery i Dłucik. O ile w przypadku tego pierwszego miejsca sprawa jest prosta (miejsce nie działa w tym roku), tak w przypadku drugiego ich lody po prostu przestały mi już smakować…

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS