Idź pan po pizzę – Do Pieca

Wiele jest w Katowicach pizzerii, lepszych, gorszych, nieważne – jak upada jedna to powstają na jej miejscu kolejne. Te, które były do tej pory już mnie swoja ofertą znudziły, ale niedawno otworzył się całkiem nowy lokal, który mnie skusił do odwiedzenia. Jest to pizzeria Do Pieca znajdująca się przy ulicy Kochanowskiego 1.

Sam lokal jest stosunkowo niewielki, parę stolików na krzyż. Nie zmienia to faktu, że sam wystrój sprawia, iż można się tu poczuć bardzo przytulnie. Jak to przystało w dzisiejszych czasach, przyrządzaną pizze możemy zobaczyć na własne oczy. Na pewno sprawi to radość małym pociechom, ja już na to jestem chyba za stary ;)

Do Pieca - Lokal Do Pieca - Włochy

Przy mojej pierwszej wizycie, która notabene była dniem otwarcia lokalu, nie byłem aż tak do końca przekonany czy dam radę zjeść coś więcej niż najmniejszą pizzę z menu. Nawet nie próbowałem się przekonać, zamówiłem do stolika Włochy… Pizzę taką ;) W składzie sos, ser, suszone pomidory, mozzarella, oliwki, świeża bazylia, a średnica tylko 20cm. W sam raz na małego głoda. Ciasto użyte do pizzy jest trochę grubsze niż typowe cienkie ciasto na styl włoski, ale niewielka różnica. Dodatkowo jest chrupkie na zewnątrz, w środku puszyste. Smakowo też bardzo dobre. Co do składników użytych na spodzie jest to takie el classico, jakiego mógłbym się spodziewać na pizzy o tej nazwie. Smaczne i świeże, tyle mogę powiedzieć. Cena mojej pizzy to 15 PLN.

Do Pieca - Paluchy chlebowe z ziołami Do Pieca - Makaron zapiekany

Druga wizyta odbyła się już po nowym roku. Tym razem byłem już normalnie głodny i zacząłem kulturalnie jak człowiek od przystawki. Paluszki chlebowe z ziołami zrobione z ciasta pizzy to było to. Smaczny zapychacz przed czymś konkretniejszym. Dostaniemy go za 5 PLN. Tym razem na główne danie zamiast pizzy skusiłem się na makaron zapiekany w piecu. Kurczak w grzybach, bo tak się nazywała moja pozycja w menu, to makaron farfalle, kurczak z pieca, pieczarki, borowiki, sos śmietanowy i oczywiście ser. Z racji tego, że pieczarki są wszędzie to najbardziej byłem ucieszony z prawdziwych borowików w środku. Jak wypadł sam makaron? Petarda! Bardzo smaczny i wiadomo – syty. W cenie 15 PLN stanowi to nie lada posiłek. Polecam spróbować!

Wizytę w Do Pieca mogę jak najbardziej zaliczyć do udanych. Podczas obydwóch wizyt lokal cały czas był pełny i przewijało się tam dużo osób. Mam nadzieję, że taka tendencja się utrzyma, bo lokal ma bardzo duży potencjał. Oby tak dalej! Polecam ciepło :)

Do Pieca Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
18 stycznia 2016
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS