TOP 5 ROKU 2015

Trochę przegapiłem okres na podsumowania roku 2015, ale znajomi pytali się mnie jakie są moje najlepsze typy z zeszłego. Złamałem się i postanowiłem podać Wam moje Top 5 lokali, które zrobiły mi rok 2015. Oto i ona!

 1. YetzTu (Poznań)

YetzTu to lokal, do którego wybierałem się chyba od 2 lat. Gdy już postawiłem tam swoje nogi, to nie zawiódł mnie ani trochę. Głównym konikiem w ich menu jest oczywiście ramen, ale inne dania są równie przepyszne. YetzTu jak najbardziej mogę polecić każdemu, a w szczególności miłośnikom kuchni azjatyckiej.

 

 1. Włoska (Kraków)

Odkryta podczas Restaurant Week Włoska to znakomity lokal, w którym zjecie nie tylko pizzę ale również inne dania z tejże kuchni. Jedzenie na wysokim poziomie czyni to dobrym pretekstem do wizyty w Krakowie!

 

 1. Dobra Karma (Wrocław)

We Wrocławiu nie bywam za często, ale Dobra Karma byłaby pierwszym lokalem, który poleciłbym wybierającym się tam osobom. Jedzenie warte grzechu, co przede wszystkim widać po sposobie podania, o smaku nie wspominając.

 

 1. Kofeina Bistro (Katowice)

Mój pierwszy raz w Kofeinie był dawno temu, ale dopiero w 2015 roku zaczarowali mnie swoimi daniami. Smak, wygląd i cena dań stanowi bardzo duży plus tego miejsca. Dodatkowo bardzo mnie cieszy, że lokal ma w planach rozbudowę kuchni!

 

 1. Petit (Katowice)

Petit to moja miłość od pierwszego zjedzenia. Oczarował mnie swoimi śniadaniami, które wyglądają niczym istny pornfood. Od niedawna w ofercie mają również pozycje lunchowe, które są równie smaczne. Oby tak dalej!

 

Tak wyglądał mój rok 2015. Jakie są Wasze typy na zeszły rok?

 • Ava Ava

  Biorąc pod uwagę całokształt, zdecydowanie wygrywa Podgórski Salon Degustacyjny ( Kraków Kalwaryjska 26 ). Doskonałe steki, burgery, frytki belgijskie oraz największy wybór whisky w Krakowie czyni to miejsce w mojej ocenie niezrównanym.

  • Jeśli miałbym brać pod uwagę samo whisky to na pewno :) Jedzenia za mało tam jeszcze skosztowałem, żeby móc ocenić pod tym względem :)

   • Ava Ava

    Wszystko przed Panem, może się tam spotkamy :)

 • Pingback: Najlepsze lokale roku 2016 - Pojedzone()