Orient na wyciągnięcie pałeczek – WOK

Pewnego ciepłego wieczoru głód zaprowadził nas na ul. Meiselsa na krakowskim Kazimierzu, gdzie w budynku pod nr 14 mieści się restauracja WOK – open kitchen. Jest to restauracja podająca dania kuchni azjatyckiej.

Jak można się spodziewać po restauracji orientalnej wystrój był bogaty. Znaki z napisami, statuetki, smoki i – co mnie urzekło – duża liczba lampionów, które dodawały uroku do całości.

Po dokładnym przestudiowaniu menu mój wybór padł na własną kompozycję woka. Makaron ryżowy z jajkiem i warzywami, do tego pieczarki i wieprzowina podane w sosie bali (kokosowy z curry). Tamtego dnia praktycznie nic nie jadłam, więc byłam przygotowana na zjedzenie dużej porcji, ale to, co otrzymałam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Porcja była ogromna, mimo wygłodzenia nie byłam w stanie dokończyć mojego dania. Jak natomiast wypadało smakowo? Przez to, że wybrałam delikatne składniki danie było ciut mdłe. Na szczęście wyrazistości dodawała świeża i dobrze przyrządzona wieprzowina. Następnym razem dobiorę ostrzejszy sos, to na pewno nie będę miała na co narzekać :)

WOK 2WOK 1

Michał wybrał wołowinę po syczuańsku – czyli marynowane mięso z warzywami i z dodatkiem wina. Danie zdecydowanie ostre i nie dla osób o delikatnym podniebieniu. Ale oddajmy głos ekspertowi. Potrawa miała być bardzo ostra, ale z mojego punktu widzenia, aż tak bardzo ostra nie była. Tylko trafienie na pieprz i rozgryzienie go, powodowało niezapomniane doznania ostrości. Wszystko było podane z ryżem oraz sałatką. Mięso było miękkie i dobrze doprawione. Porcja była w sam raz do zaspokojenia głodu przeciętnej wielkości faceta ;)

Dodatkowo chcemy pochwalić pyszne lemoniady idealnie gaszące pragnienie. Zwłaszcza przy zmierzeniu się z pieprzem.

WOK 5

Z całą pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w Woku, bo proponowane przez nich dania są bardzo smaczne i, co ważne, świeże. Polecamy :)
P.S.: Na zdjęciach możecie zobaczyć jeszcze dania wybrane przez naszych znajomych.

WOK 3WOK 4

Wok Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Anna Jakubowska

Zawodowo latająca za nietoperzami. W wolnych chwilach je. Takie studenckie hobby.

RELATED POSTS