Fish&Chips (Katowice)

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma… Ekhem… To znaczy na Ligocie istniał taki malutki lokal, który codziennie karmił ludzi rybami. Chodziły słuchy, że dorsz schodził jak ciepłe bułeczki, a wieść o tym niosła się daleko. Czy to bajka? Musiałem przekonać się o tym na własnej skórze – wybrałem się zatem do Fish&Chips, znajdującego się przy ulicy Kredytowej 3.

Choć cały lokal to tak po prawdzie niewielka budka, z paroma miejscami do siedzenia wewnątrz i stolikami w ogródku, jednak trudno tam nie trafić. Zapach ryby niesie się już z daleka wskazując nam właściwy adres. W menu przeważa głównie dorsz pod różnymi postaciami – klasyczne fish&chips, burger, kebab, nuggetsy. Poza tym jest też sandwich z tuńczykiem, kalmary i frytki. Więcej pozycji nie pamiętam, za wszystkie bardzo… Znaczy się tyle – żadnych większych udziwnień.

Fish&Chips - Zestaw 3

Myślę sobie “Jestem chojrak, samym zestawem dorsz + frytki się nie najem to wezmę jeszcze kalmary”. Tak myśli stały się słowem, a słowo czynem i… mój wewnętrzny hojrak wymiękł od razu, kiedy to zobaczyłem. Zestaw sam w sobie był duży, a do tego jeszcze te dodatki… Musiało się to skończyć na niezjedzeniu wszystkiego!

Zacznijmy od samej ryby – ta podana oczywiście w panierce, która nie była za gruba. Dorsz rozpływał się w ustach – delikatny i dobrze odsączony z tłuszczu. Każdy kęs sprawiał mi wielką radość na sercu. Co do przypraw to żadnej większej filozofii – tylko pieprz i sól. W żaden sposób nie były przesadzone, przez co moim zdaniem tak dobrze smakowało.

Fish&Chips - Zestaw 2

Następnie zająłem się kalmarami. Przyrządzone były w cieście (bodajże piwnym), również na głębokim tłuszczu. Smaczne i bez krzty “gumy” przy jedzeniu. Jedyny minus to może trochę za dużo tego ciasta, ale to już są moje własne preferencje. Na moim talerzu były jeszcze grubo ciachane frytki – chrupiące z zewnątrz, miękkie w środku. Jakość na naprawdę wysokim poziomie!

Fish&Chips - Dowóz

Epilog całego mojego wyjścia jest taki: zjadłem z tego połowę i resztę zabrałem ze sobą do domu. Zostałem doszczętnie pokonany przez dużą porcję ryby! To była jednak bardzo smaczna porażka i chętnie przegram takie starcie jeszcze raz. Polecam z całego serca każdemu Fish&Chips, bo to jedyny taki lokal w Katowicach z tak pyszną rybą. Tylko ostrzegam – im wcześniej pójdziecie tym lepiej – ryba potrafi się skończyć przed końcem dnia!

Adres: ul. Kredytowa 3, Katowice
FB: https://www.facebook.com/fishandchipskato/
Ceny:

  • Dorsz + frytki – 16 PLN
  • Kalmary w cieście – 6 PLN
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Klimat
4
Sending
User Review
0 (0 votes)
Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS