Najlepsze lokale roku 2017

Top 2017 - Cover

Witajcie w nowym roku! Zarówno w 2015 jak i 2016 roku przygotowywałem dla Was zestawienie lokali, które najbardziej urzekły mnie w danym roku. W bieżącym zestawieniu, tak jak i w poprzednich, znalazły się miejsca nie tylko ze Śląska, ale też z innych miast w Polsce. Kolejność nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo każde z tych lokali traktuje na równi pod względem wrażenia jakie na mnie wywarły. Bez przydługiego wstępu życzę Wam smacznego czytania!


1. Mikoya (Poznań)

Młodsza siostra YetzTu, która zamiast eksperymentować z różnymi smakami, stawia na autentyczność ramenu i japońskie smaki. Głównym filarem tego projektu jest dr Kohei Yagi znany w internecie jako Japończyk Gotuje. Zdecydowanie muszę tu wrócić w tym roku!

[button link=”https://pojedzone.pl/mikoya-poznan-ramen/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


2. Mañana Bistro & Wine Bar (Chorzów)

Nie bez powodu to miejsce często jest na językach. Zjemy tu bardzo smaczne autorskie dania, a do tego nie wydamy horrendalnych kwot, jakie zapłacilibyśmy w dobrych restauracjach fine dining. To miejsce dla mnie, dla Ciebie, dla Was… Na każdą okazję!

Mañana - Tatar

[button link=”https://pojedzone.pl/manana-bistro-wine-bar-chorzow/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


3. Ludzie Mówią Różne Rzeczy (Chorzów)

Zarówno pizza jak i inne dania w tym lokalu to majstersztyk. Do tego dochodzi bardzo przytulny klimat i super obsługa. Jest to jedna z najlepszych opcji na dłuższe letnie posiadówki!

[button link=”https://pojedzone.pl/ludzie-mowia-rozne-rzeczy-chorzow/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


4. Souvlaki Bar (Katowice)

Grecka kuchnia została odczarowana i chce jej więcej właśnie dzięki temu miejscu! Nigdzie nie zjecie tak dobrej baraniny z równie dobrą pitą. Kto był ten wie, a reszta musi koniecznie to nadrobić!

Souvlaki Bar - Uczta Cover

[button link=”https://pojedzone.pl/souvlaki-bar-katowice/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


5. Bab to go (Katowice)

Kuchnia koreańska w Katowicach? Początkowo nie wierzyłem, że to może być prawda, ale nic z tych rzeczy. Bulgogi, kurczak teriyaki, kimbap w różnej postaci… Warte dłuższej przerwy w pracy, aby dojechać na to pyszne jedzenie!

BaB to Go - Chicken Teriyaki

[button link=”https://pojedzone.pl/bab-to-go-kuchnia-koreanska-katowice/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


6. Pizza z pieca (Katowice)

Najlepsza pizza w Katowicach! Od niedawna kręcą i pieką dla nas placki, którego smaku nie powstydziłby się sam żaden Włoch. Zarówno tutaj, podobnie jak w “Ludziach”, lubię spędzać czas ze znajomymi przy dobrej pizzy i niezłym winie.

Pizza z Pieca - Fiocco 2

[button link=”https://pojedzone.pl/pizza-z-pieca-katowice/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


7. Ka Udon Bar (Kraków)

Najlepszy udon w Polsce jest wegański? Tak. Udon tutaj to pełnia smaku – nie potrzeba odprawiać żadnych czarów. Umieją wyciągnąć z warzyw i grzybów to, co najlepsze. Dania dzięki temu mają to magiczne umami, do którego dąży każde danie z kuchni azjatyckiej. Polecam gorąco :)

ka udon bar - zaru udon

[button link=”https://pojedzone.pl/ka-udon-bar-krakow/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


8. Meat & Go (Kraków)

To kolejny ważny kulinarny punkt na mapie Krakowa. Kto jak kto, ale umieją oni przygotować znakomite mięso i podać je w kanapkach, do których często wzdycham jak tylko widzę je na zdjęciach. Jeśli jeszcze nie trafiliście w to miejsce, to wiedzcie że popełniliście błąd. Toż to istna mięsna Mekka, do której uwielbiam wracać!

Top 2017 - Meat&Go Kraków

[button link=”https://pojedzone.pl/meat-and-go-krakow/” color=”grey”]Przeczytaj recenzję[/button]


Jakie są Wasze ulubione knajpy, które poznaliście w roku 2017? Myślicie że 2018 będzie równie smaczny? Podzielcie się swoimi przemyśleniami! :)

Instagramowe podsumowanie roku:

top 2017 - instagram

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS