Najlepsze z najlepszych roku 2018

Podsumowań ciąg dalszy! Na początku roku podzieliłem się z Wami zestawieniem najsmaczniejszych lokali, w których zjadłem w roku 2018. Teraz chciałem podejść do tematu trochę od innej strony. Jakie dania / restauracje, z podziałem na poszczególne kategorie, najbardziej smakowały mi w minionym roku? Jesteście gotowi? Uzbrójcie się w jedzenie, ponieważ będzie tutaj bardzo dużo przepysznych pozycji, które z wielką chęcią chcielibyście zjeść!  

W odróżnieniu od poprzedniego podsumowania tutaj wybieram najsmaczniejsze kąski i zasady wyglądają tak.

  • każda z kategorii posiadać będzie 5 nominowanych, z których to wybiorę 1 najlepszego.
  • restauracje wymienione tutaj są ulokowane w Polsce,
  • każde z tych dań jest bardzo smaczne, ale trzeba było wybrać… Wiecie jak jest ;)

Kategoria: Śniadanie

Śniadanie to wg mnie najważniejszy posiłek dnia i zawsze będę to podkreślał. Nie ma co zabierać się za robotę, jeśli wcześniej nie skonsumujemy czegoś porządnego. Czy to na słodko, czy to na słono – jedzcie śniadania!

Wśród nominowanych znalazły się takie pozycje jak:

  • Krzepiące śniadanie – Ranny Ptaszek (Kraków)
  • Pankejki – BistrOficyna (Katowice)
  • Jajka w niebie – Kafej (Katowice)
  • Chicken Waffles – Sweet Life (Kraków)
  • Śniadanie marokańskie – Dinette (Wrocław)

Spośrod porannych posiłków jakie wyróżniłem zdecydowanie najlepszym moim zdaniem było…

Śniadanie - Kafej - Cilbir

Jajka w niebie – Kafej (Katowice)

Kategoria: Danie obiadowe

Każde z tych dań tutaj zasługuje na długi opis, ale nie chcę zbytnio robić tego wpisu za długim. Najlepszym daniem obiadowym jakie zjadłem w tym roku było niekwestionowanie:

Restauracja Plado - Kaczka kopytka

Pierś kaczki ze smażonymi maślanymi kopytkami i sosem śliwkowym – Plado (Gliwice)

Kategoria: Pizza

Pizza jaka jest, każdy widzi. Okrągła – rzekłby ktoś, że to kształt idealny. Nie sposób się nie zgodzić! Ten rok to na pewno wysyp dobrej jakości miejsc z plackami i widać jak ten trend rozprzestrzenił się po całej Polsce. Nie zmienia to faktu, że tytuł najsmaczniejszej pizzy w roku 2018 ląduje dla…

Iggy Pizza (Wrocław)

Kategoria: Ramen

Poza wyraźną modą na dobrą jakościowo pizzę dało się zauważyć wysyp miejsc serwujących jedno z moich ulubionych dań, czyli Ramen. Wobec tego azjatyckiego „rosołu” chyba nikt nie umie przejść obojętnie!

Najsmaczniejszych ramenem roku 2018 chciałbym uhonorować…

Vegan Tonkotsu – Yatta Ramen (Warszawa)

Kategoria: Pasta (czyli makaron ;))

W roku 2018 zacząłem przygotowywać zestawienie najlepszych makaronów na Górnym Śląsku, ale musiałem się poddać ze względu na małą ilość miejsc które mogłoby się tam znaleźć. Nie zmienia to jednak faktu – w tamtym okresie też zjadłem tyle dobrych makaronów w innych miastach na tyle, że waga aż podskoczyła! :)

Najsmaczniejsza pasta zjedzona w ubiegłym roku to…

Wrocław - Ragu - Carbonara

Carbonara – Ragu (Wrocław)

Kategoria: Kanapki

Kanapki premium – to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Nie żadna sucha sznyta, tylko konkretne danie które nie jednego nasyci swoją objętościa. Co raz więcej miejsc stara się je oferować i uważam to za dobry trend. Wśród nominowanych, aż 3 reubeny które zapamiętałem oraz 2 nominacje z mięsnej Mekki… Ciekawie, co? :)

Długo zastanawiałem się, która kanapka mi w tym roku najbardziej zasmakowała, ale stara miłość nie rdzewieje…

Top 2017 - Meat&Go Kraków

Kubańska – Meat&Go (Kraków)

Kategoria: Steki

Kto by nie zjadł porządnego steka? Nie wiem! Z roku na rok co raz bardziej doceniam to proste, a zarazem trudne w doprowadzeniu do perfekcji danie. Z tylu miejsc, w których dane mi było skosztować steki wybrałem taką oto piątkę. Macie wśród nich swojego faworyta?

Najlepszy stek w roku 2018 to…

T-Bone z restauracji Sunlight (Katowice)

Kategoria: Streetfood

Streetfood co raz mocniej atakuje naszą gastronomię, które czerpie z niej wiele inspiracji. Co raz więcej konceptów stawia na taki typ jedzenia z różnych krajów i wychodzi z tego smaczny koncept, którego nikt się nie powstydzi.

Zdecydowanie najbardziej w tym roku streetfoodowo urzekł mnie…

Neon Streetfood Bar

Neon Streetfood Bar (Gdynia)

Kategoria: Debiut 2018

Ta kategoria została zarezerwowana dla miejsc w mojej najbliższej okolicy. W zasadzie każde miejsce wymienione powyżej zrobiło dobrą robotę i odrobiło lekcję przed wejściem na rynek gastronomiczny na Górnym Śląsku. Każde z tych miejsc poleciłbym odwiedzić, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. I to jedyna kategoria, w której nie chcę przyznać wyróżnienia, bo wiem że wszyscy na to zasługują :)


I to by było na tyle w ramach podsumowań 2018 roku. W najbliższym czasie pojawią się zaległe teksty odnośnie BistrOficyny, Karakteru, czy też Manufaktury Marcello. W międzyczasie wpadnijcie odwiedzić mnie na FB, Instagramie – tam dowiecie się na bieżąco co odwiedzam. I takie przesłanie na rok 2019 – oby okazał się równie smaczny co poprzedni!

Avatar

Marcin Ceran

Programista z zawodu, bloger z zamiłowania. Lubię dobrze zjeść, czy to w domu czy to na mieście. Będziesz to jeszcze jadł?! ;) Więcej o mnie tutaj!

RELATED POSTS